Acı yam: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Afrika Acı Yam, Küme Yam, Dioscorea dumetorum, Esuri Yam, Esuru, Helmia dumetorum, igname Amare, igname Sauvage, igname TrifoliolÃe, Ikamba, Inhame-bravo, İsim Amargo, İsim de Tres Hojas, Ã’ame Amargo, Ono, üç yapraklı Yam, trifolii ..; Tüm İsimler Afrikalı Acı Yam, Küme Yam, Dioscorea dumetorum, Esuri Yam, Esuru, Helmia dumetorum, igname Amare, igname Sauvage, igname TrifoliolÃe, Ikamba, Inhame-bravo, İsim Amargo, İsim de Tres Hojas, Ã’ame Amargo görün Ono, üç yapraklı Yam, üç yapraklı Yam; gizle İsimler

Acı yam Afrika’da yetişen bir bitkidir. Bu kıtlık zamanlarında gıda veya ilaç yapımında kullanılan bir etli, patates gibi kök (yumru) sahiptir. acı yam Wild formları zehirler içermesi muhtemeldir ve ıslatılmış ve kullanılmadan önce kaynatılması gerekir. güvenli bitkiler seçici ekili çünkü Ama çiftçiler tarafından yetiştirilir acı tatlı patates genellikle toksinler yok; İnsanlar diyabet için acı yam, romatoid artrit (RA), mide ağrısı (kolik), adet bozuklukları, ve şistozomiazis alır. Şistozomiazis parazitik kurtlar neden olduğu bir hastalıktır; yabani yam (Dioscorea villosa) ya da hava patates (Dioscorea bulbifera) ile acı yam (Dioscorea dumetorum) karıştırmamak için dikkatli olun. Her üç bazen acı yam denir.

Acı yam kan şekeri düzeylerini düşürmek olabilir kimyasallar içerir. Ancak, acı yam insanlar çalışılmamıştır.

Yetersiz Kanıt fo; Diyabet; Romatoid artrit (RA); Mide ağrısı (kolik); Menstrüel bozukluklar; schistosomiasis denilen parazit solucan neden olduğu bir hastalıktır; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için acı yam etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Wild, pişmemiş acı yam yemek ya da ilaç olarak ağızdan almaya GÜVENLİ OLMAYAN olabilir. Bu zehirli olabilir ve nöbetlere neden olabilir kimyasallar içerir. Acı yam da reçeteli ilaç digoksin (Lanoxin) benzer kimyasallar içerir. Bu kimyasalların tehlikeli düzensiz kalp atışı neden olabilir; Çiftçiler tarafından yetiştirilen acı yam formları Bu formlar zehirli kimyasalların serbest olma olasılığı olsa da, ilaç olarak kullanmak güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında acı yam kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Acı yam reçeteli ilaç digoksin (Lanoxin) benzer kimyasallar içerir. digoksin (Lanoxin) ile birlikte acı yam alarak digoksin (Lanoxin) etkilerini artırmak ve yan etki riskini artırabilir. Eğer sağlık profesyoneline konuşmadan digoksin (Lanoxin) alıyorsanız acı yam almayın.

acı yam uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda acı yam için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Bevan CW, Broadbent JL, Dioscorea dumetorum ve Hirst J. bir covulsant alkaloid. Nature 195; (4516) 177: 935.

Emiola LO. Bir tatlı patates, Dioscorea dumetorum yumrular çimlenme alfa-amilaz birden fazla bileşen. J. Biochem 198; 87: 289-95.

Foster S, Tyler TİC. Tyler’ın Dürüst Bitkisel, 4. Baskı, Binghamton, NY:. Haworth Bitkisel Press, 1999.

Dioscorea dumetorum yumru sulu ekstraktı ile hiperlipidemi, hiperkolesterolemi ve hyperketonaemia ve Nimenibo-Uadia R. Kontrolü. Trop J Pharm Res 200; 2: 183-9. http://www.bioline.br/request?pr03009: Available at.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon