açılı glokom durgunluk

Travmatik glokom göz yaralanması maruz sonra oluşan oküler bozuklukların bir grubu ifade etmektedir. Bu travma sonrası, farklı mekanizmalar göz içi basıncı (GİB) denilen göz içi basıncın anormal yükselme, neden olabilir ve optik sinir hasarı riskini arttırır.

Göz basıncı milimetre cıva (mmHg) olarak ölçülür. Normal göz basıncı genellikle 10-20 mm Hg arasında değişir. Düdüklü 20 mm Hg daha yüksek olduğunda, glokom gelişimi için artan bir risk altında olabilir; gözün içindeki yüksek basınç göz (sulu mizah) üretim ve sıvı drenajı bir dengesizlikten kaynaklanır. Normalde göz içi sıvı tahliye kanalları düzgün olmayan veya bloke edilir. Daha akışkan sürekli üretilmektedir, ancak çünkü hatalı işleyen veya engellenen drenaj kanallarının drene edilemez. Bu nedenle basıncın yükseltilmesi, göz içindeki sıvı miktarının artmasına neden olur; Göz bir su balonu hayal etmek içinde başka bir yolu yüksek basınç düşünmek. balon içine konur fazla su, balonun içinde yüksek basınç. Aynı durum gözün içinde çok fazla sıvı ile vardır. daha akışkan, daha yüksek basınç. Ayrıca, sadece bir su balon gibi çok fazla su içine koymak ise, gözdeki optik sinir bir basınç çok yüksek hasar görebilir patlama olabilir; Glokom hangi genellikle artan göz basıncı ile ilişkili optik sinir ve görme kaybı ilerleyici kalıcı bozulma olduğu bir göz durumdur. 3 kriter mevcut olduğunda 3 kriter (yani, yüksek göz içi basıncı, optik sinir hasarı ve görme kaybı) glokom tanısı için gerekli olan değil, ancak, glokom tanısı genellikle belirlenir.

ısı, kızarıklık, ağrı ve şişlik – – bir veya gözünüze hem de üveit sen iltihabı anlamına gelir. Bu görme kaybına neden olabilir, ancak it.The anahtar kısa sürede bir sorun fark başlangıç ​​olarak bir doktoru görmek için tedavi etmek için birçok yolu vardır. Erken tedavi alırsanız, size belirtileri hafifletmek ve vizyonunu koruyabilirsiniz; Üveit iris (renkli kısım) içeren uvea, gözün orta tabaka, adını alır. Bazen de iritis denir. inflamasyon diğer şey olabilir …