Akne tedavisi için doğum kontrol: tipleri, yararları, riskleri

kadınlar, akne, özellikle şiddetli akne için, utanç, kaygı, sosyal izolasyon ve kalıcı cilt yara yol açabilir. Şiddetli akne hatta bazı sektörlerde istihdam şansını düşürebilir.

Dünyada tahminen 40 milyondan 50 milyon birçok kişi sadece gençler akne çeşit etkilenmez, ve değildir. 11 30 yaş arası insanların% 80’ine kadar onlar etkilenmiş oldum demek olsa da, bize, özellikle de kadınlar, birçok bizim geç 30s ve hatta bizim 50s içine akne çıkıyor, Jenny J. Kim, MD, PhD diyor , California, Los Angeles, David Geffen Tıp Okulu Üniversitesi’nde dermatoloji doçent; akne ile ilgili hastalar bile, anlamak için bazen zor …

Genel olarak, akne tedavisi için doğum kontrol çoğunlukla da doğum kontrolü gerekir, sağlıklı kadınlar için tavsiye edilir. Böyle topikal kremler ve ağızdan antibiyotikler gibi diğer akne tedavisi, cildi temizlemek için başarısız sonra tipik olarak başlatılır. Burada riskler ve akne için doğum kontrol hapı faydaları hakkında bilgiler. Bu sizin için neyin doğru konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir.

Her genç bildiği gibi, hormonlar ve akne arasında açık bir ilişki var. kendi hormon düzeyleri kendi döngüsü sırasında kayması gibi bazı kadınlar akne premenstrüel flare-up yaşarsınız. Ve bazıları için, akne sadece bile menopozdan sonra, yıllar boyunca devam eder.

Akne sebum aşırı üretimi tarafından tetiklenir. Sebum Cildinizdeki bezleri tarafından yapılan bir yağdır. cilt hücreleri ile birlikte, sebum gözenekleri tıkar ve akne katkıda bakterilerin büyümesini teşvik edebilir. Androjenler, testosteron içeren hormon grubu, sebum üretmek için cildinizi canlandırmak.

Bir kadının yumurtalık ve böbreküstü bezleri normal androjen düşük bir seviyede üretir. androjen yüksek seviyelerde aşırı sebum yol açabilir. östrojen ve progesteron hem vücudunuzdaki androjen miktarını düşürür ihtiva doğum kontrol hapları. Bu, daha az sebum ve daha az şiddetli akne sonuçlanır.

Son on yılda doğum kontrol yeni tip bir patlama gördü. Ama şimdiye kadar, doğum kontrol hapları yalnızca üç tür akne tedavisi için FDA tarafından onaylanmıştır. Her üç östrojen ve progesteron hem de içeriyor “kombinasyon” oral kontraseptif vardır. Aslında, sadece progesteron içerirler doğum kontrol hapları aslında akne daha kötü yapabilir.

akne için kullanılan doğum kontrol hapı her tür östrojen aynı forma düşük doz içerir. Ancak her biri progesteron farklı bir form kullanır.