alerji kontrol listesi tetikler

Yaklaşık 9,4 milyon çocuk deri alerjileri var. Başka 7,1 milyon polen alerjisi olan. Ve 3,4 milyon gıda alerjileri var. Farklı çocuklar farklı şeyler alerjisi olan.

Toz akarları. Ne olursa olsun sizin ev tutmak ne kadar temiz, bu küçük akarlar beslenmek için toz bulabilirsiniz. onlar mobilya, yastık ve perde bırakın atık ürünler en yaygın alerji tetikler biridir.

Hayvan tüyü. Köpek ve kedi saç alerjileri tetikleyen yok. Bu evcil hayvan alerjik reaksiyonlara teşvik onların kürk birlikte döken, tüyü, deri ve tükürük minik bit var.

Kalıp. Kalıp nemli koşullarda yetişir. şeyler kurumasına zaman, küf sporları, rüzgar veya hava akımları üzerinde seyahat. Yaz kalıp alerji için en aktif zaman, ama bu tetikleyici asla gerçekten uyur. Kalıp alerjileri her mevsim nöbetini.

ağaçlar, çimen ve yabani otların polenleri. sonbaharda ilkbahar geç erken ilkbaharda ağaçlar, çimen ve Ambrosia: Her yıl, bitkiler öngörülebilir sırayla polen bırakın. bir bitkinin polen alerji çocuğunuzun her türlü alerjik olduğu anlamına gelmez.

Hamamböceği. bu zararlıları hareket, onlar evinizin etrafında kendilerini küçük bit bırakın. Reaksiyon kaşıntılı deri, kırmızı, kaşıntılı gözler, ya da yıl boyunca devam kaşıntılı boğaz olabilir. buzdolabı ya da gıda kırıntı Eğer roaches varsa öğrenmek için toplamak başka yerlerde arkasında, mutfakta köşelerinde bir roach tuzak yerleştirin.

Bu alerji tetikler herhangi şüpheleniyorsanız, bir doktoru görmek ve yandan tutmak için EpiPen’in olsun. Bu tetikleyiciler bir kişinin solunum yolu anafilaksi, şişme ve daralma neden olabilir. Bu tıbbi bir acil durum.

Yer fıstığı. İsmine rağmen, fıstık üzüm yetişen baklagil türüdür. Fıstık anafilaksi en yaygın nedenlerinden biridir.