alerjik rinit için alerji çekim (immünoterapi)

Alerjiler Eğilimler

Eğer alerji çekim şeklinde immünoterapi olsun, senin allergist veya doktorunuz cilt altında size (alerjenlere) alerjisi olan maddelerin küçük dozlarda enjekte eder. Bu vücudunuzun alerjik rinit az veya daha az şiddetli belirtilere neden olabilir alerjen, “alışmak” olur.

Alerji, allerjen (ler) ‘in bir çok küçük bir miktarını ihtiva cilt tuzlu su (saline) içindeki bir çözeltisi altında enjekte eder. İlk başta, haftada bir veya iki kez vurulmaz. Sen yavaş yavaş çekimlerde allerjen fazlasını alırsınız.

Haftalık çekim yaklaşık 4 ila 6 ay sonra, genellikle çekimde allerjen iyi miktarda alıyorsanız. Bu idame dozu denir. Bakım dozu ulaştığınızda, önümüzdeki 4 ila 6 ay boyunca çekim her 2 ila 4 hafta içinde aynı doz olsun.

çekimler arasındaki süre giderek yaklaşık bir ay yükseltilir. Ve Doz genellikle her ay aynı kalır. Bakım 1 yıl sonra, allergist daha az ya da daha az şiddetli belirtiler varsa görmek için kontrol eder. Alerji belirtileri değişmiş değil varsa, artık çekim alacak. belirtiler düzeldi varsa, en fazla 3 ila 5 yıl süreyle aylık çekim almaya devam edebilir. 1

Bu tedaviyi almak için başka yollar hangi daha hızlı bakım dozu ulaşmak, küme veya acele immünoterapi denir.

Sen allergist ofisinde alerji çekim alırsınız. Eğer çekim olsun sonra enjekte alerjenlere karşı ciddi bir tepki (anafilaksi) olması durumda size, 30 dakika boyunca görevde kalacak.

atış yerinde kızarıklık ve sıcaklık yaygındır. Ancak bu kısa bir süre sonra go away.

Alerji çekim daha az ya da daha az şiddetli belirtilere neden olabilir, hangi alerjenlere tepkinizi azaltabilir. Onlar da astım getting alerjik rinit çocukların önleyebilir. alerji çekim almak için ne zaman 1 Öneriler değişebilir, ancak genel olarak size ve doktorunuza bunları düşünebilirsiniz

Alerji çekim alerjik rinit ve alerjik astım tedavisinde etkilidirler. çekim polen, hayvan tüyü, toz akarları, küf ve hamamböceği alerjisi olanlarda semptomları azaltmak. Uzmanlar çekim alıyorum bıraktıktan sonra çekim çalışması ne kadar alerji bilmiyorum. Bazı insanlar alerji iade olmayabilir. Diğerleri alerji birkaç yıl içinde iade olabilir. 1

Hala allerjenler kaçınmak gerekir rağmen, daha az ilaç kullanmak veya ilaç kullanarak durdurmak mümkün olabilir.

Alerji belirtileri yeterince şiddetli olduğu masraf ve zaman ağır basar çekim yarar çekim almak geçirdi; Sadece birkaç maddelere alerjisi vardır ve onlar önlemek zordur; alerjenleri kaçınmak ve belirtileri kontrol etmiyoruz ilaç kullanarak veya ilacı belirtileri kontrol etmek için her zaman almak zorunda; ilaçların yan etkileri problem vardır; Sen sadece belirtileri için alerji nedeni, yerine tedavisi için bir tedavi istiyorum; Sen astım gibi alerjik rinit, etkilenen ediliyor başka bir koşul var; Sen astım gelişecektir şans düşürmek istiyor.

son kalp krizi, kararsız angina, ya da diğer kalp sorunları vardı ya da beta-bloker alıyor; (Çekim tepkiler hakkında doktorunuza söyleyemem) iletişim kuramıyor. Çoğu doktor 5’ten küçük çocuklar için alerji çekim vermeyin; (AIDS gibi) bağışıklık sistemi hastalığı.

Doğru verilirse alerji çekim hemen hemen her zaman güvenlidir. atış yerinde kızarıklık ve sıcaklık yaygındır. Bu tür kurdeşen, astım semptomları ve düşük tansiyon gibi genel vücut reaksiyonları, yaygın değildir. Çünkü hayatı tehdit eden reaksiyonu (anafilaksi) olasılığı, acil bakım kullanılabilir çekim olsun.

Sizin veya çocuğunuzun başka bir koşul varsa, astım gibi, sen çekim karşı ciddi bir tepki olması daha muhtemeldir olabilir. Eğer alerji çekim olsun önce astım iyi kontrol olmalıdır.

Pahalı olmasına rağmen, alerji çekim tıp, doktor ve acil servis başvurularının toplam maliyeti daha fazla maliyet ve birkaç yıl içinde okul ya da iş günlerinde kaçırmış olabilir. Ama 3 ila 5 yıl süreyle düzenli çekimleri gerekebilir. Ve geliştirmek için semptomların bir yıl veya daha fazla sürebilir. takip etmek için tedavi programı zor olurdu, diğer seçenekler hakkında düşünmek isteyebilirsiniz. Tedaviniz sırasında, en az bir kez her 6-12 ay doktorunuza başvurmanız gerekir.

Alerji çekim gibi ot polenleri olarak sadece bir alerjen ya da onlardan çok yakından ilişkili bir grup, bir alerji tedavisi. Eğer alerjen birden fazla türüne alerjiniz varsa, sizin tüm belirtiler rahatlatmak için allerjen her tür çekim almak gerekebilir. alerjenler genellikle bir ya da iki atış içine kombine edilebilir.

2 yaşından küçük çocuklar alerji çekim olmamalıdır. Çocuklar yaşları 3 ila 4 zor zaman uzun bir süre boyunca birçok çekim almak için bulabilirsiniz. alerji çekim çocuğunuz için uygun olup olmadığı hakkında doktorunuzla konuşun.

Yaşlı yetişkinler ilaçları veya alerji çekim ciddi bir reaksiyon riskini artırabilir diğer tıbbi koşullara sahip olabilir.

Bir alerji çekim herhangi gecikmeli bir tepki bildirmelidir. Geç reaksiyonlar atıştan sonra 24 saat içinde herhangi bir zaman olabilir. Tepkiler sadece (örneğin site çevresinde bir büyük kırmızı veya yükseltilmiş alan olarak) enjeksiyon yerinde etkileyebilir ya da genel bedenini (örneğin sorun nefes gibi) etkileyebilir.

Zaten alerji çekim alıyor Hamile kadınlar onları devam edebilir. Ama hamilelik sırasında onları alarak başlamayın.

Alerji çekim yaparken sizi kullanılmamalıdır

Dilaltı immünoterapi belli polen alerji tedavisinde başka bir yolu olabilir. Yerine çekim alma, günlük dilinizin altında bir tablet çözülür. Her bir tablet içinde alerjen az miktarda bulunur. Bu tedavi, alerji çekim gibi, bu yüzden vücut zamanla buna daha az tepki, vücudunuz alerjen “alışmak” olur. Ağız ve dilaltı immunoterapi ayrıca alerji diğer türleri için çalışılmaktadır.

özel tedavi bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu tedaviyi anlamalarına yardımcı olmak.

Uygulama Parametreleri Müşterek Görev Kuvveti (2011). Alerjen immünoterapi: Bir uygulama parametresi üçüncü güncelleme. S1-S55: Allerji ve Klinik İmmünoloji, 127 (1, Sayı) Dergisi.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Rohit K Katial, MD – Alerji ve İmmünoloji

2014 13 Mayıs