allersol oftalmik: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri, resimler, uyarılar ve dozlama

GENEL ADI (S): naphazoline HCL

Nafazolin kızarıklık, şişlikleri ve kaşıntılı / soğuk algınlığı, alerji veya göz tahrişleri (sis, yüzme ya da giyen kontakt lensler) nedeniyle gözler sulama rahatlatmak için kullanılan bir dekonjestan olduğunu. Bu tıkanıklığı azaltmak için göz çalışan bir simpatomimetik (alfa reseptörü agonist) olarak da bilinir.

nafazoline gözün Bazı markalar aynı zamanda diğer katkı maddelerini ihtiva damlalar. (Gliserin, hipromeloz veya polietilen glikol 300 gibi) Yağlar daha fazla tahriş gözleri korumaya yardımcı olur. Çinko sülfat, bir sıkıştırıcı, kızarıklık ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur.

ürün paketinin üzerindeki tüm yönergeleri izleyin, ya da doktorunuz tarafından yönetilen olarak kullanmak. Eğer herhangi bir bilgi hakkında emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

göz damlası uygulamak için, öncelikle ellerinizi yıkayın. kirlenmesini önlemek için, damlalık ucu dokunmak ya da gözünüzü ya da başka herhangi bir yüzeye temas etmemesine özen gösterin.

göz damlası uygulamadan önce kontakt lensleri çıkarınız. kontakt lens takmadan önce bu ilacı kullandıktan sonra en az 10 dakika bekleyin.

kullanmadan önce, görsel olarak bu ürünü kontrol ediniz. Sıvı değişti renge sahiptir ya da bulutlu olması durumunda kullanmayınız. yönetmen olarak etkilenen göz (ler) kullanın.

Geri başınızı eğin yukarı bakmak ve bir kese yapmak için alt göz kapağını aşağı çekin. Gözün üzerinde doğrudan damlalık tutun ve kese içine 1 damla koyun. aşağı bakmak ve yavaşça 1 ila 2 dakika süreyle gözlerinizi kapatın. burnunun yakınında gözün köşesinde bir parmak koyun ve hafif bir basınç uygulayın. Bu uzak göz boşalmasını ilaç önleyecektir. yanıp sönmeye değil ve göz ovmay deneyin. böylece yönlendirilmiş eğer doz fazla 1 damla ve diğer göz için ise bu adımları yineleyin.

damlalık durulama yapmayın. Her kullanımdan sonra sıkıca damlalık kapağını yerine takın.

Göz ilaç (ör damlalar veya merhemler) başka bir tür kullanıyorsanız, başka ilaçlar uygulamadan önce en az 5 dakika bekleyin. göz merhemleri, göz göze girmek düşer izin önce kullanın göz damlası.

ilaç, bu tip aşırı kullanımı artan göz kırmızılık (rebound hiperemi) neden olabilir. senin durum devam ederse veya 48 saat sonra kötüleşir eğer bu ya olursa doktorunuza söyleyin. Eğer göz ağrısı / görme bozukluğu gelişebilir veya ciddi bir tıbbi sorun olabilir düşünüyorsanız, hemen tıbbi yardım isteyin

Batma, kızarıklık, öğrencileri genişletilmiş veya bulanık görme ortaya çıkabilir. Herhangi bir bu etkilerin devam ederse veya artarsa ​​hemen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuz bu ilacı kullanmaya yönelik ise, o size fayda yan etki riski daha fazladır karar olduğunu hatırlıyorum. Bu ilacı kullanan birçok kişi ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ciddi yan etkilerden herhangi oluşursa hemen doktorunuza bildiriniz: baş dönmesi, mide bulantısı, terleme, sersemlik, halsizlik, sinirlilik, kötüleşen kızarıklık / kaşıntı / veya göz çevresinde şişlik.

Göz ağrısı, diğer görme sorunları, baş ağrısı, vücut ısısında düşüş, düzensiz kalp atışı: hemen bu nadir ama çok ciddi yan etkilerden herhangi meydana gelirse doktorunuza söyleyin.

Bu ilaç için çok ciddi alerjik reaksiyon nadirdir. Eğer ciddi bir alerjik reaksiyon aşağıdaki belirtilerden herhangi birini fark Ancak, acil tıbbi yardım isteyin: döküntü, kaşıntı / sorun nefes, ağır baş dönmesi, (yüz özellikle / dil / boğazda) şişme.

Bu olası yan etkilerin tam bir liste değildir. Eğer diğer etkiler yukarıda listelenen değil fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

ABD’de –

yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-800-FDA-1088 veya www.fda.gov/medwatch~~pobj de FDA yan etkileri bildirebilir.

Kanada’da – yan etkileri konusunda doktora için doktorunuzu arayın. Sen 1-866-234-2345 Sağlık Kanada’ya yan etkileri bildirebilir.

naphazoline kullanmadan önce doktorunuza veya i alerjiniz varsa eczacınızı; ya da herhangi bir başka bir alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlar ya da başka sorunlara neden olabilir, (örneğin, benzalkonyum klorür gibi bir koruyucu olarak) aktif olmayan bileşenler de içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza konuşun.

bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz veya özellikle bir, tıbbi öykü eczacı: kalp sorunları (örneğin, yüksek kan basıncı), glokom, diyabet, göz enfeksiyonu / yaralanma, aşırı aktif tiroid (hipertiroidizm).

Bu ilacı uyguladıktan sonra, görme geçici olarak bulanık hale gelebilir. Bu ilaç da başınızı döndürebilir veya uykulu yapabilir. Araç, makine kullanımı, ya da size güvenle bu tür etkinlikler yapabilir emin olana kadar uyanıklık veya net görüş gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın. alkollü içecekler sınırlayın.

onların etkilerine karşı daha hassas olabilir, çünkü çocuklarda özellikle ciddi uyuşukluk ve ciddi azalma vücut ısısını bu ilacı kullanırken dikkatli olunmalıdır.

açıkça gerektiğinde Hamilelik sırasında, bu ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzla riskleri ve yararları tartışın.

Ilaç anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Meme -Besleme önce doktorunuza danışın.

senin ilaçlar işe ya da ciddi yan etkileri için riskini artırabilir nasıl ilaç etkileşimleri değişebilir. Bu belge, mümkün olan tüm ilaç etkileşimleri içermez. (Reçete / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil) kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun ve doktor ve eczacı ile paylaşabilirsiniz. Başlatmak, durdurmak veya doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilaç dozu değiştirmeyin.

Bu ilaç ile etkileşime girebilir Bazı ürünler şunlardır: cyclobenzaprine, guanethidine, MAO inhibitörleri (linezolid, metilen mavisi, moklobemid, fenelzin prokarbazin, rasagiline, selegilin, izokarboksazid, tranilsipromin), maprotilin, trisiklik antidepresanlar (örneğin amitriptilin).

yutulduğunda Bu ilaç zararlı olabilir. yutma veya doz aşımı şüphesi varsa, hemen bir zehir kontrol merkezi veya acil servise başvurun. ABD vatandaşları 1-800-222-1222 de kendi yerel zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz. Kanada sakinleri il zehir kontrol merkezini arayabilirsiniz.

belirtiler alerji nedeniyle iseniz, belirtilerin nedeni olabilir allerjenler kaçının. alerji bazı genel nedenleri polen, otlar, yabani otların, toz akarları ve evcil hayvan tüyü bulunur.

tüm düzenli tıbbi ve laboratuvar randevuları tutun.

Bu ilaç sizin için reçete edilmişse, yalnızca mevcut durum için kullanabilirsiniz. Doktorunuz tarafından talimat sürece başka bir durum için daha sonra kullanmayınız. Başka bir ilaç, bu durumda gerekli olabilir.

Doktorunuz bir düzenli olarak bu ilacı kullanmak sizi yönlendirmiş ve bir dozu atlarsanız, kısa sürede hatırlıyorum olarak kullanabilirsiniz. bir sonraki doz zamanına yakın olması durumunda, kaçırılan doz atlamak ve normal dozaj programı devam ettirin. yetişmek için doz çift etmeyin.

nem ve güneş ışığından 68-77 derece F (20-25 ° C) arasında oda sıcaklığında dik mağaza damlalık şişesi. banyoda saklamayın. damla renksiz ya da bulanık hale eğer atınız. Çocukların ve evcil hayvanlardan uzak tüm ilaçları tutun.

tuvalet aşağı floş ilaçlar yapmak ya da bunu yapmak için talimat verilmedikçe bir drenaj onları içine dökün. o süresi dolmuş veya artık gerektiğinde Düzgün bu ürünü atın. güvenle ürünü elden çıkarmak konusunda daha fazla bilgi için ya da yerel atık şirketi.

Ekim 2015 Copyright (c) 2015

‘Nin Tıp Kabine ile uyuşturucu ile etkileşimleri kontrol edebilirsiniz.