Alzheimer ve diğer demanslar: ev kasası yapma – Konu genel bakış

Eve güvenli yaparak bakım kişiyi korunmasına yardımcı olabilir.

Eğer demans olan birisi için bakım yapıyorsanız, bu değişiklikleri yapma hakkında düşünmek

Mobilya ve mutfak tezgahı üzerinde ped keskin köşeler; genellikle kolayca ulaşılabilecek kullanılan nesneleri tutmak; yatağın kenarında korkuluklar kullanın. raylar bir kişinin yataktan kalkmak yardımcı olabilir. Onlar da yataktan düşme önleyebilir; tuvalet etrafında ve duş korkuluk takın. kaymasını önlemek için bir küvet mat kullanın; kişi banyoları zaman duş sandalye veya banyo tezgah kullanın; İyi bir aydınlatma sağlayın. yatak odası, koridorlar ve banyolarda gece-ışıkları koymak; Bir ilk yardım çantası var.

duman dedektörleri ve evde bir karbon monoksit detektörü takın ve yılda en az bir kez pilleri değiştirin; Bir yangın varsa ev dışına almak için bir planım var. Bir yangın tatbikatı alarak Uygulaması; Mutfakta bir yangın söndürücü bulundurun.

120 ° F (49 ° C) veya yanmaları önlemek için daha düşük sıcak su sıcaklık ayarını düşürün; Biri yıkanmak yardımcı olurken, çok sıcak değil emin olmak için su test etmek elinizin arkasını kullanın; Emin kahve yapmak ya da çay çok sıcak değil.

mobilya etrafında açık yürüyüş yolları ile, derli toplu bir oda tutun; açma önlemek için atmak kilim çıkarın; yerden elektrik kablolarını tutun; Gevşek kırık veya düzensiz adımları düzeltmek; Tüm adımlar trabzan var emin olun; merdiven basamaklarında öğeleri bırakmayın.

mobilya hareket etmeyin. kişi karışık hale gelebilir; kapı ve dolapların kilitleri kullanın. malzemeleri ve diğer tehlikeli öğeler temizlik bıçak, makas, ilaç, kilitleyin; soba, termostat, su ısıtıcı, ve diğer cihazlar için gizli anahtarları veya denetimleri kullanın; Sevdiğine hala yemek ise, o güvenli olup olmadığını düşünün. Bu sevdiğiniz kişinin durumuna göre, bazı yardımıyla tamam olabilir. Ama hafıza veya düşünme sorunları olan insanlar için, güvenli olmayabilir herhangi bir faaliyet kaçınmak en iyisidir; kişi dolaşmaya ya da evi terk etmeye eğilimi varsa, tüm kapılar ve pencereler hareket sensörü ışıkları yükleyin; Bir telefona yakın merkezi bir bölgede acil durum numaralarını var. Doktor ve aile üyeleri için 911 ve sayılardan; o uzak dolaşan eğer temasa geçilebilir böylece kişi için tıbbi uyarı takı alın. Mümkünse, bu tür kapalı bir avluya ya da bahçe olarak, göçebe için güvenli bir yer sağlar.