Alzheimer ve diğer demanslar: Kalan yeteneklerini en iyi şekilde – konu genel bakış

Bazı zihinsel ve fonksiyonel yeteneklerini depresif ya da korkmuş olabilir ve ona bakmak isteyenler için bir yük gibi hissedebilirsiniz kaybetme farkında olan bir kişi. kişi aktif kalmak yardımcı ve her ikiniz için de daha kolay yapabilir çıkıyor. mümkün olduğunca uzun süre için kişinin kalan yetenekleri yararlanın.

başka büyük nedeni sağlıklı yemek ister misiniz? günlük Alzheimer hastalığına yakalanma şansınızı azaltabilirsiniz yapmak gıda seçenekleri, bazı bilim adamları söylüyor; Araştırmacılar çilek, yeşil yapraklı sebzeler gibi gıdalar içeren bir diyet sıkışmış ve balık 65 yaş üstü dünya 5 milyondan fazla sayıda insanı etkileyen bellek sapping bozukluk, onların riskinde önemli bir azalma vardı insanlar bulduk; beslenme planı ZİHİN diyet denir. Burada nasıl çalışır bu.

sürece o mümkün olduğu gibi, kişinin faaliyetleri, yiyecek, giyecek ve diğer seçenekler hakkında kararlar verebilmesi; Güçlendirilmesi ve görevleri daha fazla zaman alır ya da mükemmel bitmiş olsa dahi, bağımsız kalmak kişinin çabalarına destek; Kişinin yeteneklerini Tailor görevler. Pişirme artık güvenli olup olmadığını Örneğin, bu tür salata, veya alışveriş gibi basit yemekler yaparak, sofrayı yardım isteyin; kişi yardıma ihtiyacı olduğunda, onun ya da onu öz saygısı korumak için yavaşça ve gizlice teklif; günün belirli saatlerinde için zamanlama faaliyetleri ve görevleri kişi bunları işlemek için en iyi yapabiliyor. Günden güne kadar değişmez bir rutin oluşturmak için yararlı olabilir. kişi açık, basit günlük program ile daha az sinirli ya da karışık hissedebilir; Eğer kişi çıkabiliriz düşünüyorsanız, onu ya da ona yön verir. kişi önce birçok kez orada gitti bile, nasıl gidilir, hedef bir yere yazın ve nasıl eve geri almak için. Sen o kaybolursa eğer temasa geçilebilir böylece kişi için bir tıbbi kimlik bileziği almak isteyebilirsiniz. Ve bir cep telefonu içine bir acil durum numarasını programlayabilir.