anafilaksi tedavisi: epinefrin enjeksiyonları

Alerjiler Eğilimler

Anaflaksi onun belirti ve bulguların temelinde teşhis edilir. bir alerjene maruz kalma öyküsü de yararlı olabilir.

Anafilaksi hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

Tanı ve Tedavi

önleme

yaygın alerjik yanıtları değerlendirmek için kullanılan testler cilt -prick veya çizik testleri, intradermal deri testleri ve belirli alerji işaret spesifik antikorlar tespit edebilir kan testleri yer alıyor. Deri prick veya çizik testi cilt üzerinde alerjenin küçük bir damla yerleştirerek ve cilt yüzeyini bozmadan onunla çizilmeye içerir. İntradermal veya perkütan test, deri altında şüpheli alerjenlerin küçük miktarlarda yerleştirerek ve yerelleştirilmiş bir alerjik reaksiyon belirtileri izlerken içerir.

Epinefrin anafilaksi için en etkili acil tedavi yöntemidir. Hızla rahatsız kızarma ve kaşıntı gibi solunum ve en anafilaktik reaksiyonlar eşlik tansiyon tehlikeli düşüş ile daha ciddi sorunlara tersine. zamanında verilirse Daha da önemlisi, epinefrin anafilaktik şok yaşamı tehdit eden semptomlar tersine çevirebilir. Eğer böcek sokmaları veya anafilaksi neden ya da hiç bir anafilaktik reaksiyon varsa, bir epinefrin enjeksiyonu kiti sağlama konusunda doktorunuza başvurmalısınız gıdaların herhangi bir alerjiniz varsa. (Epi-Pen ortak bir marka adıdır.) Sen her zaman iki kitleri taşımak ve nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Eğer risk altında iseniz, aile üyeleri, arkadaşlar ve iş arkadaşları anafilaksi ve nasıl gerekirse size bir enjeksiyon vermek için belirtilerini bildiğinizden emin olun. Eğer anaflaksi belirtileri gösteren başlarsanız adrenalin otomatik enjektör kullanmak için tereddüt etmeyin. Bir önlem olarak otomatik enjektör kullanarak size zarar vermez.

Birisi anafilaksi muzdarip gibi görünüyorsa, kişi zaten epinefrin enjeksiyonu verilmiş olsa bile, acil yardım çağrısı. kişinin ek dozlar veya diğer tıbbi müdahaleler gerektirebilir. anafilaktik reaksiyon olan herkes sağlık personeli tarafından kontrol edilmelidir. Epinefrin aldıktan sonra, (epinefrin sonra verilir) ve antihistaminikler (örneğin prednizon veya metilprednizolon gibi) steroid ilaçlar da tepkisini yatıştırmak ve akut semptomların geri dönüşünü engellemeye yardımcı olabilir.