anal kanser önleme (pdqто): Bu özet önleme [] değişimleri- (/ 30/2014 01)

PDQ kanser bilgileri düzenli olarak gözden geçirilir ve yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda güncellenir. Bu bölümde yukarıda tarih itibariyle bu özet yapılan son değişiklikleri açıklar.

İnsidans ve Mortalit; Tahmini yeni vaka ve 2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde böbrek hücresi (böbrek ve renal pelvis) kanserden ölümler: [1; Yeni olgular: 63920; Ölümler: 13860; ve Survivorshi takip; Renal hücreli kanser, aynı zamanda renal adenokarsinoma denilen, ya da hipernefroma, hala sık sık böbrek ve hemen çevredeki dokuya lokalize zaman teşhis ve tedavi edildiğinde tedavi edilebilir. kür olasılığı aşamasında ya da tümör yayılması derecesiyle doğrudan ilişkili olduğunu …

insan immün yetmezlik virüsü (HIV) ve anal önemsizdir arasında daha güçlü bir ilişki gözlendi 2009 1995 verilerle bir ülke Danimarka kohort çalışması hakkında Eklenen metin; anal kanser erkeklerde, Danimarka çalışma genel popülasyondaki erkeklere göre, HIV pozitif erkekler için 3.2 bir ölüm oranı oranı gözlenen (Legarth ve ark. referans 20 olarak alınmıştır).

Bu özet yazılı ve editoryal bağımsızdır PDQ Tarama ve Önleme Yayın Kurulu tarafından korunur. özet literatür bağımsız bir inceleme yansıtır ve ya NIH bir politika deyimi temsil etmez. özet politikaları ve PDQ özetleri muhafaza PDQ Yayın Kurulu rolü hakkında daha fazla bilgi Bu PDQ Özet ve PDQ ‘ın Kapsamlı Kanser Veritabanı sayfalarında Hakkında bulunabilir.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler