anemi – Konu genel bakış

Kadın Sağlığı Trendler

anemi olması, yeterli kırmızı kan hücreleri yok demektir. Vücudunuz vücudunuzun geri kalanına akciğerlerden oksijen taşımak için bu hücreleri ihtiyacı var.

Eğer anemi alabilirsiniz neden üç ana nedeni vardır

Bu özellikle dönemlerinde ağır kanama kadınlar için, anemi sık görülen bir nedenidir.

Aynı zamanda vücut içinde kanama neden ülser veya başka sorunlar ile gerçekleşebilir.

Dengeli beslenme, genellikle vücudun kırmızı kan hücreleri yapmak gerekiyor vitamin ve mineraller içerir. gıda yeterince demir, folik asit, B12 vitamini ve C vitamini içermez eğer anemi alabilirsiniz

Çok fazla kan kaybetmek; Vücudunuz yeterince kırmızı kan hücreleri yapmaz; Sen kırmızı kan hücreleri yok eden bir hastalık veya başka bir sorun var.

Hamile bir kadın büyüyen bebek için ekstra kırmızı kan hücreleri yapmak gerekiyor. Yani hamilelik sırasında anemi sık görülür.

Bazen uzun süreli bir hastalıktır yeterli kırmızı kan hücreleri yapma vücudunuzun tutar. Örnekler böbrek hastalığı, artrit, diyabet ve kanser yer alıyor.

4 ay hakkında son Kırmızı kan hücreleri. Vücudunuzun yenilerini yapmaya devam etmek gerekir nedeni budur. Ama bundan daha önce kırmızı kan hücrelerini yok bazı sorunlar var.

Örneğin, orak hücre hastalığı ve talasemi gibi hastalıkların onların zamanından önce kırmızı kan hücrelerini yok. Ve bazı tıbbi tedaviler, kemoterapi gibi, kırmızı kan hücrelerini yok edebilir.

Eğer kansızlık varsa, sen şaşkın, yorgun, ve güçsüz hissederler.

Ayrıca kalbi çarpan hissediyorum ya da nefes darlığı hissedebilirsiniz. Odaklanma ve net bir şekilde düşünmek zor olabilir.

Eğer kansızlık varsa bazen rutin sınav parçası olarak yapılan bir kan testi, doktorunuza anlatacağım. Sonra doktor buna neyin sebep olduğunu anlamaya diğer testler yapacaktır.

Bazen ihtiyaç duyulan tüm dengeli bir diyettir. Bazı insanlar demir hapları almak gerekir. Diğerleri folik asit ya da vitamin B12 gibi vitamin gerekebilir.

Ayrıca, ülser olarak anemi veya kemik iliğinde bir soruna neden olan herhangi bir sorun tedavisi alabilirsiniz.

çok anemik insanlar kan transfüzyonu gerekebilir. Bunlar bağışıklık sistemini baskılamak için ilaç olarak da başka tedaviler, gerekebilir.