anoreksiya nervoza-belirtiler

anoreksiya nervoza bağlı ortak duygular ve eylemler şunlardır: 1

anoreksiya yetersiz beslenme yaygın fiziksel belirtileri şunlardır: 2

anoreksi olan kişiler genellikle yeme ile ilişkili ritüeller oluşturur. Bunlar aşağıdakileri içerir

Bazı durumlarda, yeme bozuklukları olan kişilerin intihar hissedebilirsiniz.

tanıdığınız birisi intihar uyarı işaretleri gösteriyorsa, kişinin yalnız bıraktı olmadığından emin olun. hemen bir ruh sağlığı uzmanı yardım isteyin.

Eğer intihar düşünceleri yaşıyorsanız, bu konuda biriyle konuşmak. Yerel bir intihar hattı, yerel sağlık departmanı, ya da ulusal intihar hattı (1-800-273-KONUŞ veya 1-800-273-8255) arayın veya yerel hastane acil odasında yardım isteyin.

kilo yoğun bir korku sahip; yiyecek ya da yağ ya da şeker içeren her türlü gıda olarak yiyecek türlerini, kısıtlanması; daha az ağırlığında, normal ya da yaş, cinsiyet, geliştirme aşamasında, ya da fiziksel sağlık için beklenen olduğunu. . Gıda etrafında gizli olan; çok fazla egzersiz (a büyüme atağı sırasında kilo kaybetme ya da bir çocuğun ya da ergenin, içinde zayıf olmasına rağmen kilolu olarak vücudunuzun gören bir endişe .;, olan bu çarpık beden imgesi sahip denir ve tanıma veya yeme ya da kilo kaybı ile ilgili bir sorun olması hakkında konuşmak istemiyordu.

Bir düşük vücut ağırlığı; Kabızlık ve mide yavaş boşalması; saç, kuru cilt ve kırılgan tırnaklar inceltme; Çekmiş göğüsler; Durdurma veya hiç bir aylık adet dönemi alma; düşük-daha-normal vücut sıcaklığı ile soğuk hissetmek; Düşük kan basıncı.

, Yemek yeme gıda panosu, yemek tarifleri toplama ve diğer insanlar için ayrıntılı yemek hazırlarken ama yemek kendileri yemiyor özel yollar olması; Zaman kesme bir sürü harcama ve onların plakaları gıda yeniden düzenleyerek onlar yedim sanki görünmesi için. Onlar da yiyecek gizlemek veya gizlice yemek sırasında ondan kurtulmak olabilir.

Çocuklar ve intihar tehditleri yapma içerebilir gençler olası intihar belirtileri Uyarı, eşyalarını giving uzağa çekilmesi, öfkeli olma, ya da başarısız notları olan, ölüm veya intihar ile meşgul olan; Uyarı işaretleri ve yetişkinlerde intihar olası tetikleyiciler eşyalarını, son iş kaybı ya da boşanma uzağa vererek intihar tehditleri, alkol ya da madde kötüye kullanımı, depresyon içerebilir.