aort darlığı – Konu genel bakış

Aort kapak darlığı, aort kapağının bir daralma olduğunu. aort kapak kan kalbin sol alt odacık (ventrikül) aort içine ve gövdeye akmasına izin verir. Stenoz kapaktan kan pompalamak için daha çok çalışmak kalbi zorlayarak, düzgün açılmasını vanayı engeller. Bu sol ventrikül kurmak için baskı neden olur ve kalp kası kalınlaşır.

aort kapak kalsiyum birikmesi. Eğer yaş olarak, kalsiyum o sert ve kalın hale vana üzerinde birikebilir. belirtiler genellikle 65 yaş sonrasına kadar görünmez böylece Bu birikim, zaman içinde olur; Bir kalp defekti size (konjenital) ile doğmuş; Romatizmal ateş ya da endokardit. Bu enfeksiyonlar vanayı zarar verebilir.

Kalbin aort darlığı ve uzun bir süre için ekstra basınç için makyaj yapabilirsiniz. Ama bir noktada, o Daralmış bir kapaktan kanın pompalanması ekstra çaba yetişmek mümkün olmayacaktır. Bu kalp yetmezliğine yol açabilir.

aort kapak darlığı neden olabilir sorunlar şunlardır

Aort kapak darlığı yavaş bir süreçtir. Uzun yıllar boyunca, hatta on yıllar, sen herhangi bir belirti hissetmezsiniz. Ama bir noktada, valf büyük olasılıkla sorun yaşamaya başlar (normal boyutuna genellikle dörtte biri) kadar dar olacak. Semptomlar genellikle kalp daha çok çalışmak zorunda egzersiz, tarafından getiriliyor.

aort darlığı kötü olur gibi, gibi belirtiler olabilir

Eğer bu belirtilerden herhangi birini fark başlarsanız, doktorunuz hemen bildirin. Eğer belirtiler varsa, doktorunuz büyük olasılıkla bir kapak replasmanı tavsiye eder. Eğer belirtiler var zaman, senin durum muhtemelen ciddi. Eğer belirtiler varsa, ayrıca ani ölüm riski yüksektir.

Göğüs ağrısı veya basınç (anjin). Eğer göğüs ağır, sıkı bir duygu olabilir; baş dönmesi veya bayılma hissi; yorgun hissetme ve nefes darlığı olmak; Bir kalbin, yarış vurma olduğunu hissederek, ya da düzensiz (çarpıntı) yenerek.