aort kapak replasmanı: Minimal invaziv yöntemler – Konu genel bakış

Aort kapak replasmanı, tipik bir açık-kalp cerrahisi olduğunu. Ama minimal invaziv bir yöntem kullanan cerrahi veya kateter prosedürü-bazı insanlar için bir seçenek olabilir.

Bir yürek akciğer makinesi ile kalbe bypass; Ameliyat sırasında kalbi korumak; kalbi erişmek için göğüs kesi yapmak.

Geleneksel açık-kalp ameliyatı, cerrah göğüs bir kesi yapar ve daha sonra kalp maruz kaburga yayılır. kesi Bu tür bir sternotomi olarak adlandırılır.

Minimal invaziv kalp cerrahisinde, cerrah göğüs küçük bir kesi yapar. aort kapak göğüs ön yakınında yer almaktadır. Yani cerrahlar aort kapak replasmanı bu küçük delikten başarıyla yapılabilir bulmuşlardır.

Cerrahlar farklı şekillerde bu minimal invaziv cerrahi yapabilirsiniz. Bu varyasyonlar farklı şekillerde dahil

Bu farklılıklara rağmen, tüm diğer yollarla aort kapağını değiştirmek için teknik konvansiyonel kapak cerrahisinde minimal invaziv cerrahide aynıdır.

Daha az invaziv cerrahi geleneksel kapak replasmanı ameliyatı üzerinde faydaları olabilir. Bu faydalar içerebilir

Transkateter aort kapak replasmanı bir aort kapağını değiştirmek için yeni bir yoludur. Aort kapak darlığı tedavisinde yapılır. Bu açık kalp ameliyatı gerektirmez. Bir kateter denilen ince, esnek bir tüp kullanır. Kateter genellikle kasıkta, bir kan damarı içine küçük bir kesikten sokulur. Kateter kan damarları aracılığıyla kalbe taşınır. Özel olarak tasarlanmış yapay kapak kateter içinde oturur ve hasarlı aort kapağı içine taşınır. yapay kapak genişler ve aort kapak olarak çalışmaktadır.

Bu prosedür hastanelerin az sayıda mevcuttur. Bu herkes için doğru değildir. Bu ameliyat veya cerrahi ciddi sorunları riski yüksek olan bir kişi için olamaz bir kişi için yapılabilir. Eğer bir açık kalp ameliyatı için yeterli sağlıklı değilse Örneğin, bir seçenek olabilir.

Bu işlem minimal invaziv olmasına rağmen, felç, kalp kası hasarı, kalp bloğu, böbrek problemleri ve ölüm dahil ciddi riskleri vardır. Bu prosedürün, uzun süreli sonuçlar henüz bilinmemektedir.

Daha küçük bir yara izi; Ameliyat sırasında daha az kan kaybı; Daha az ağrı ve daha kısa hastanede kalış; enfeksiyon riskinin düşük.