araknoidit belirtileri, nedenleri ve tedavileri

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Araknoidit arachnoid, çevreleyen ve omurilik sinirleri koruyan zarların birinin iltihaplanması neden olduğu bir ağrı bir hastalıktır. Ciddi batma, yanma ağrı ve nörolojik sorunlar ile karakterizedir.

Araknoidit belirtilerin hiçbir tutarlı modeli vardır, ama birçok kişi alt sırt ve bacaklarda bağlanma sinirleri etkiler. En sık belirti ağrı, fakat araknoidit de neden olabilir

Hastalık ilerledikçe belirtiler daha şiddetli ve hatta kalıcı hale gelebilir. araknoidit olan birçok kişi çalışmak ve onlar sürekli ağrı nedeniyle önemli engeli acı edemiyoruz.

arachnoid İltihabı skar dokusu oluşumuna neden olabilir ve spinal sinirler birbirine ve arıza yapışmasına neden olabilir. araknoid aşağıdaki kaynaklardan birinden çünkü tahriş iltihaplı olabilir

Tanılanması araknoidit zor olabilir, ancak bu tür CAT taraması (bilgisayarlı tomografi) veya MRI (manyetik rezonans görüntüleme) gibi testlerin tanısı ile yardımcı olmuştur. Bir test sinir fonksiyonlarını kontrol etmek için elektrik darbeleri kullanarak etkilenen sinir köklerine sürekli hasar şiddetini değerlendirmek için bir elektromiyogram (EMG) denilen.

Not: CAT taraması ile birlikte şu anda kullanılan radyografik kontrast Myelograms, araknoidit neden olan ya da kötüleşmeye neden sorumlu olduğu kabul edilmez.