Arnold Chiari malformasyonu: belirtileri, çeşitleri ve tedavi

Chiari malformasyonları beyincik yapısal kusurlar vardır. Bu dengeyi kontrol eden beynin bir parçası.

Chiari malformasyonları ile Bazı insanlar hiçbir belirti olabilir. Diğerleri gibi belirtiler olabilir

Multifokal motor nöropati (MMN) vücudunuzun motorlu sinirleri etkileyen bir hastalıktır. Bunlar kaslarınızı kontrol eden sinirler vardır. onları elleri ve kolları zayıf hissettiriyor vücudunuzu hareket elektrik sinyalleri göndermek için koşul zorlaştırır. Onlar da seğirme ve kramp edeceğiz; MMN çoğu durumda, tedavi kaslar daha güçlü yapabilir, yaşamı tehdit değildir ve. Hastalık kötü yavaş alabilir ve bir süre sonra, yazarak gibi, günlük görevleri yapmak zor bir zaman olabilir …

Chiari malformasyonları kadın daha sık erkekleri etkiler.

Bilim adamları bir kez Chiari malformasyonları her 1000 doğumda sadece 1 oluştu inanıyordu. Ama böyle BT ve MRI gibi tanısal görüntüleme tekniklerinin kullanımının artması durum çok daha yaygın olabileceğini düşündürmektedir.

Doğru tahminler yapmak zordur. koşulu ya hiç doğarlar bazı çocuklar belirtiler geliştirmek ya da ergenlik ya da erişkinliğe ulaşıncaya kadar belirtiler ortaya çıkmaz çünkü.

Chiari malformasyonları genellikle beyin ve omurilikte yapısal kusurlar kaynaklanır. Bu defektler fetal gelişim sırasında gelişir.

Genetik mutasyonlar veya belirli besinleri yoksun bir anne diyet, kafatasının dibinde girintili kemik boşluk anormal küçüktür. Bunun bir sonucu olarak, basınç beyincik yerleştirilir. Bu engeller, beyin omurilik sıvısı akışı. Bu çevreler ve beyin ve omuriliği koruyan sıvı bulunuyor.

En Chiari malformasyonları fetal gelişim sırasında meydana gelir. Daha az sıklıkla, Chiari malformasyonları sonraki hayatında oluşabilir. Bu beyin omurilik sıvısı aşırı miktarda nedeniyle uzak boşaltılır zaman olabilir

Chiari malformasyon dört tipi vardır

Bu tip I çocuklarda kadar en sık görülen tip gereğidir. Bu tür, alt beyincik parçası – ama beyin sapı – kafatasının tabanındaki bir açıklık içine uzanır. Açılış foramen magnum denir. Normal olarak, sadece, omurilik, bu açıklık içinden geçmektedir.

baş dönmesi; kas güçsüzlüğü; numbnes; görme sorunu; baş ağrısı; denge ve koordinasyon sorunları

Tip I elde edilebilir Chiari malformasyonu tek türüdür.

Tip II. Bu genellikle sadece spina bifida ile doğan çocuklarda görülür. Spina bifida omurilik ve / veya koruyucu kaplama eksik bir gelişmedir.

Tip II de “klasik” Chiari malformasyonu veya Arnold-Chiari malformasyonu olarak bilinir. tip II Chiari malformasyonu olarak, beyincik ve beyin sapı hem foramen magnum içine uzanır.