aromaterapi ve uçucu yağlar (pdqто): Bu özet tamamlayıcı ve alternatif tıp [] değişimleri- (/ 16/2012 10)

PDQ kanser bilgileri düzenli olarak gözden geçirilir ve yeni bilgiler kullanılabilir olduğunda güncellenir. Bu bölümde yukarıda tarih itibariyle bu özet yapılan son değişiklikleri açıklar.

Bu tamamlayıcı ve alternatif tıp (TAT) bilgi özet kanseri olan insanlar için bir tedavi olarak hidrazin sülfat kullanımının genel bir bakış sağlar. özet hidrazin sülfat araştırma, klinik çalışmaların sonuçlarına ve hidrazin sülfat kullanımının olası yan etkileri kısa bir tarihçesi içerir; Bu özet aşağıdaki anahtar BİLİŞİM içerir; Hidrazin sülfat kanser için bir tedavi olarak ve vücut erimesi (yani, kaşeksi) için bir tedavi olarak incelenmiştir bir kimyasaldır …

Revize metin aromaterapi etkileri beynin duygusal merkezi limbik sistem etkileyen, koku alma ampul reseptörlere uçucu yağ kimyasal bileşenlerin bağlanmasını kaynaklandığı teorize olduğunu ifade etmek.

Gözden geçirilmiş metin belirli hastalıkların tedavisi için bir iddia olmadığı sürece aromaterapi ürünleri ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onayına tabi değildir belirtmek.

Genel bilgi

sonuçlarını ölçme / değerlendirme ile ilgili küçük bir araştırma bileşeni ve bilgiler dahil olmak üzere hemşirelik veya sürekli tıp eğitimi temas saat vermek lisanslı sağlık profesyonelleri için özel kurslar şimdi olduğu devlet metni revize edilmiştir.

tarih

Katma Hines ve ark. referans 40 olarak.

Revize metin duygu ve kokuları psikolojik etkileri (aromatherapists tarafından talep diğer semptomatik etkileri aksine) üzerinde yoğunlaşmaktadır nörobiyolojik görünüm, koku iletimi ve koku alma sisteminin bağlantısı hakkında bilinenleri dikkate alır belirtmek memor dahil olmak üzere diğer merkezi sinir sistemi işlevleri; Ancak, çünkü bu konuyu ele önemli araştırma eksikliği öncelikle teorik.

İnsan / Klinik Çalışmalar

Gözden geçirilmiş metin 46 hasta rastgele 4 hafta (tatlı badem yağı taşıyıcı içinde% 1 lavanta ve papatya) standart yağların karışımı kullanılarak geleneksel tek başına gündüz bakım veya günlük bakım artı haftalık aromaterapi masajı ayrıldı belirtmek.

Eklenen Ndao ve diğ. referans 6 harekete geçirmektedir.

Gözden geçirilmiş metin bütillenmiş hidroksitoluen, triklosan (% 0,3) ve% 95 undenatured etanol (% 69.7) ile limon, okaliptüs, Melaleuca, karanfil ve kekik uçucu yağların bileşenleri olarak fitokimyasal karışımlar, karşı araştırılmaktadır belirtmek MRSA in vitro.

Bu özet ve editoryal bağımsız PDQ Kanser Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Yayın Kurulu, tarafından yazılmış ve korunur. özet literatür bağımsız bir inceleme yansıtır ve ya NIH bir politika deyimi temsil etmez. özet politikaları ve PDQ özetleri muhafaza PDQ Yayın Kurulu rolü hakkında daha fazla bilgi Bu PDQ Özet ve PDQ ‘ın Kapsamlı Kanser Veritabanı sayfalarında Hakkında bulunabilir.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler