artrit kremler ve yamalar

Eğer hafif veya orta artrit eklem ağrısı muzdarip ise, artrit krem ​​veya yama yardımcı olabilir. Bu tür kremler ve yamalar çeşitli yollarla ağrıyı azaltmak için çalışır.

Yaygın olarak kullanılan bazı counterirritants mentol, okaliptüs yağı, keklik üzümü yağı, kafuru, karanfil öjenol, ve / veya terebentin yağı ihtiva etmektedir. cilt üzerinde ovuşturdu zaman, bu artrit kremler veya merhemler ağrılı artrit eklemleri yatıştırmaya yardımcı olabilir ağrılı eklem ya da kas, üzerine soğuk ya da sıcak bir his yaratır. Popüler markalar Terapötik Mineral Ice, Icy Sıcak ve Tiger Balm bulunur.

Topikal ağrı kesici ilaçlar, kapsaisin, bir madde acı biber bulunan ve over-the-counter krem ​​ve merhem (Capzasin -P, Dolorac, Zostrix) kullanılabilir, muhtemelen en çalışılmıştır.

eklem ve geçici bloklar beyne ağrı mesajları sunar P maddesi olarak adlandırılan bir kimyasal üzerinde uygulandığında Kapsaisin krem ​​cildi ısıtır. Osteoartrit ve romatizmal artrit çalışmalarda bazı etkinliğini göstermiştir ve bazı insanlar için yararlı bir tamamlayıcı tedavidir sahiptir. kapsaisin krem ​​uygularken tek kullanımlık eldiven kullanın ve gözler, burun ve ağzına almamak unutmayın.

Diğer artrit kremler, aspirin ile ilgili bileşikler salisilat içeren mevcuttur. Topikal salisilat kullanarak ağızdan aspirin yan etkileri en önlemeye yardımcı, ama acı belirsizdir rahatlatmak için ne kadar iyi çalıştığını olabilir. Bazı marka isimleri Aspercreme, Bengay, Flexall ve Sportscreme bulunmaktadır.

örneğin ibuprofen ve naproksen gibi NSAID’ler (nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar), yaygın artrit ağrıyı gidermek için ağız yoluyla alınır. yaygın diğer ülkelerde kullanılan Artrit kremler NSAID oluşan, ABD’de kullanılabilir hale başlıyor

çalışmalar topikal NSAID sadece kısa vadeli rahatlama vermek gösterse de, topikal yol ağızdan NSAID alarak daha güvenli olması olasıdır. reçete ile birçok mevcut ürün var.

Lidokain yamalar artrit eklem ağrıları için bir başka alternatif ağrı çare vardır. Lidokain sinir mesajlarının bloklar iletimi bir ilaçtır. Bu bir anestetik, hissi ağrıyı azaltır veya numbs bir ajan olarak hareket eder. 2005 yılında Ağrı Derneği’nin yıllık toplantısında sunulan bulgular, araştırmacılar diz osteoartrit ağrısı olan 143 hasta 12 hafta boyunca günde bir kez, lidokain içeren Lidoderm yama kullanılan ya bildirdi, ya da ağız yoluyla, Celebrex, bir NSAID aldı. 12 hafta sonunda, her iki grubun da% 71 önemli ağrı kesici olarak kabul edilir onların diz ağrısı, en az% 30 iyileşme bildirilmiştir.