artrit tedavi seçenekleri

merdiven senin düşmanın değil zaman muhtemelen zaman hatırlıyorum ve sizin eklemlerden herhangi ağrılı protesto olmadan onları bağlı olabilir. O, size bir kavanoz açmak veya bir kapı tokmağı çevirmek olabilir olmadığı konusunda ikinci bir düşünce vermek zorunda değildi. Sonra artrit, müdahale, şiş, ağrılı ve hatta en basit günlük görevleri yapalım inatla isteksiz eklemlerinizi bırakarak.

Burada üst artrit tedavi seçenekleri bir yıkık.

Artrit kabartma her zaman bir şişe gelmek zorunda değildir. , Sağlıklı bir kiloyu korumak egzersiz, ve ayrıca belirtiler üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir almak çevrede yardımcı olmak için özel cihazlar kullanarak.

Eğer eklem kapalı almak basıncı yardımcı olabilir kilolu veya obez iseniz kilo kaybediyor.

Gut hastalığı olan kişiler alkol ve pürin yüksek olan gıdalardan sakınılmalı ve bu organ etleri (karaciğer, böbrek), kuru fasulye, sardalye, hamsi, kuşkonmaz ve mantar bulunur. vücut pürin yıkar, o ürik asit üretir ve aşırı ürik asit eklemlerde yatırmak için acı kristaller neden olur. Bu değişiklikleri yaptıktan flare-up azaltmak, ama neredeyse durum tedavi asla.

Egzersiz ile Stiff eklemler giderici

Acı olduğunuzda, size yapmak isteyebilirsiniz son şey egzersiz, ama aslında sizin eklemler için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Aerobik, vücut geliştirme ve germe egzersizleri tüm yararlı olabilir. egzersizleri yapmanız için güvenli ne olduğunu öğrenmek için doktorunuzla birlikte çalışın. Fizik tedavi de OA kişilerde tedavinin yaygın bir parçasıdır. Düzenli egzersiz de size sağlıklı bir kiloyu korumak yardımcı olabilir.

Ağrı kesiciler

Muhtemelen nonsteroid anti-enflamatuvar ilaçlar (NSAID) olarak bilinen ilaçların bir grup aşina. Bu ilaçlar ağrı, inflamasyon, ateş ve tetik vücutta prostaglandin adlandırılan kimyasal müdahale eder. Bazı NSAID ibuprofen (Motrin, Advil), naproksen (Aleve), ve aspirin de dahil olmak üzere, yerel eczaneden ağrı ve ateşi düşürmek için bir reçete olmadan kullanılabilir. Bu selekoksib (Celebrex), ketoprofen (Orudis), naproksen (Naprosyn, Anaproks), piroksikam (Feldene) ve sulindak (CLINORILTM) gibi pek çok başka ilaç NSAIDler, vardır. NSAID reçete edilen dozları da inflamasyon frenlemek.