Aşkenaz Yahudi genetik hastalıklardır -ne Aşkenaz Yahudi genetik paneli (ajgp)?

Aşkenaz Yahudi genetik hastalıklar Doğu Avrupa (Aşkenaz) genel nüfusa göre Yahudi mirasının kişilerde daha sık görülen nadir bir hastalık grubudur. Bu hastalıkların en ağır ve erken ölüme neden olabilir olsa da, bazı semptomları azaltmak ve ömrünü uzatmak için tedavi edilebilir. Bu hastalıklardan bazıları koryon villus örneklemesi (CVS) veya amniyosentez yoluyla hamilelik sırasında bulunabilir. Bu test genellikle eğer birini yapılır veya her iki ebeveynin genetik hastalık taşıyıcılarıdır.

Hakkında Aşkenaz Yahudi mirasının 4 kişiden 1 en sık Gaucher hastalığı, kistik fibrozis, Tay-Sachs hastalığı, ailesel dysautonomia veya Canavan hastalığı bu genetik koşullardan biri, bir taşıyıcısıdır. 1

Bloom sendromu. Bu hastalığı olan bebekler, küçük doğmuş ve onlar büyüdükçe normalden daha kısa kalır. Onların cilt kırmızı görünebilir ve bunlar çocukların normalde daha fazla akciğer ve kulak enfeksiyonları var; Canavan hastalığı. Bu hastalık giderek beyin dokusuna yok; Kistik fibroz. Bu hastalık akciğer ve gıda sindirerek ile ilgili sorunlar çok kalın mukus neden; Ailevi disotonomi (FD). Bu sorun İnsanlar çok ter ve onlar konuşma ve koordinasyon ile sorun var, acı olamaz; Fanconi anemisi. Bu sorunu olan kişilerin yeterli kan hücreleri ve kalp, böbrek, kollar ya da bacaklar ile sorun yok. Onlar da kansere almak için daha fazla muhtemeldir; Gaucher hastalığı. Bu hastalık glukoserebrositlerin adlandırılan bir yağ tipi karaciğer, dalak, kemik iliği ve bazı hücrelerde birikmesine neden olur; Mukolipidoz IV. Bu sorun zamanla, bozulmaya ya da yıkmak için sinir sistemini neden olur; Niemann-Pick hastalığı (tip A). Bu hastalık karaciğer, dalak, lenf düğümleri ve kemik iliğinin hücrelerinde kurmak için yağ denilen sphingomyelin bir tür yol açar; Tay-Sachs hastalığı. Bu hastalık beyin ve sinir sistemi hücrelerinde kurmak için gangliozid denilen yağ türüne yol; Burulma distoni. Bu sorun İnsanlar bazen devam eden kendi kollar, bacaklar kasları büküm spazmı ve kendi vücut var. Bu durum için test her zaman yapılabilir olmayabilir.