Aspirin kalp krizi ve felç önlemek için – konu genel bakış

Aspirin, bir yüzyıldan fazla bizim ilaç dolaplarında olmuştur ortak bir ağrı kesici, aynı zamanda önlenmesi için bir yeteneği var.

bypass cerrahisi veya anjiyoplasti vardı; bir felç ya da geçici iskemik atak (TIA) vardı; periferik arter hastalığı; atriyal fibrilasyon.

Bir kalp krizi geçirmiş kişiler için: Aspirin, ikinci bir kalp krizi önlemeye yardımcı olabilir. Doktorunuz büyük olasılıkla zaten sizin için aspirin reçete etmiştir.

inme geçirdiyseniz insanlar için: Aspirin, ikinci bir inme ya da sık sık yaklaşan bir inme bir uyarı işaretidir geçici iskemik atak (TIA), önlemeye yardımcı olabilir.

Kalp krizi veya felç geçirdi hiç insanlar için; Her gün aspirin başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Aspirin Eğer koroner arter hastalığı ya da diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, sigara gibi bazı risk faktörleri varsa kalp krizi ya da inme sahip şansınızı azaltabilir. Eğer bir kalp krizi ya da inme için daha yüksek bir risk varsa, aspirin sizin için daha fazla fayda olacaktır.

Aspirin ayrıca insanlar tarafından kullanılıyor olabilir kim

Aspirin almak için karar yardım için bkz

Doktorlar Günlük aspirin almalıdır kimin farklı yönergeleri kullanın. Ama doktor izler, rehber olursa olsun, o sağlığınız da bir kalp krizi veya inme için risk bakacağız. Sonra siz ve doktor faydaları ve günlük aspirin sizin için uygun olup olmadığını görmek için bir günlük aspirin riskleri dengelemek olacaktır.

Eğer bir kalp krizi ya da inme için nispeten düşük risk varsa, koruyucu aspirin tedavisinin yararları kanama problemleri riski önüne geçebilir.

Doktorunuz kalp krizi veya inme ve aspirin kanama riskini riskinizi bilmek yardımcı olabilir.