aspirin – Konu genel bakış

(Örneğin Gripinin, Bayer, veya Bufferin gibi) Aspirin ağrıyı azaltır ve ateşi ve iltihabı azaltır.

Olarak son zamanlarda 20 yıl kadar önce, kronik ağrısı olan insanlar dismissively çok sık vardı onların sorunu “kafalarında” ya da hypochondriacs olduklarını söylendi. anksiyete, depresyon, ya da ilgi için bir ihtiyaç olarak – – ama kendi başına bir hastalık, değiştirebilir bir ama son on yılda, özel araştırmacıların bir avuç kronik ağrı sadece başka bir şeyin belirtisi olmadığını öğrendim derin ve zayıflatıcı yollarla bir kişinin duygusal, profesyonel ve aile hayatı. Bugün doktorlar var …

reçetesiz ilaç gerekli önlemleri aldığınızdan emin olun.

Doz: Yetişkinler (20 yaş ve üstü), 650 mg her 4 saatte, gerektiği gibi. Maksimum erişkin dozu 24 saatlik bir süre içinde 4.000 mg’dır.

Bir miktar aspirin, bir steroid olmayan anti-inflamatuar ilaç (NSAID) ‘dir. diğer NSAID hakkında bilgi almak için, non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar (NSAID) bkz.

Aspirinin yan etkileri şunlardır

aspirin durdurun ve yan etkileri aspirin son dozu alındıktan sonra 4 saat içinde gitme yoksa profesyonel bir sağlık diyoruz.

Nedenleri aspirin almak değil

eğer aspirin almayın

Eğer alıyorsanız aspirin almayın

En sık görülen yan etkisi üzgün ya da rahatsızlık, mide. yardımcı olabilir gıda ile aspirin; kulak çınlaması. aspirin durdurun veya zil gidene kadar küçük bir doz almak; Böyle bulanık veya çift görme gibi göz problemleri; Baş dönmesi; Hızlı ve derin nefes.

Aspirin alerjisi olan; Hamile veya hamile kalmaya çalışan vardır; Meme -Besleme vardır; nazal polip var; Bir kan -clotting bozukluğu; peptik ülser hastalığı; gastrointestinal kanama öyküsü var; bir kalıntı var.

Kan sulandırıcı (antikoagülan); Ağız diyabet ilaçları.