astaxanthin

Astaksantin bir karotenoid, bazı bitki ve hayvanların doğal olarak bulunan bir kimyasaldır. alg türü astaksantin yapar. Bu algler takviyeleri astaksantin için bir kaynak olarak kullanılır.

Piknogenol kimyasalların bir bileşiktir. Bir Avrupa çam ağacının kabuğundan gelir; Pycnogenol hasar hücrelerin korunmasına yardımcı olan bir antioksidan olduğu düşünülmektedir; Pycnogenol bir Fransız formül tescilli ticari markasıdır adıdır. pycnogenol’ün aktif katkı maddeleri aynı zamanda, fıstık deri, üzüm çekirdeği ve güvercin ağacı kabuğu dahil olmak üzere diğer kaynaklardan elde edilebilir.

Astaxanthin somon ve ıstakoz kendi kırmızımsı renk ve flamingo tüyleri onların pembe renk verir.

Astaxanthin bir antioksidandır. Yani vücudunuzun denilen oksidasyon doğal süreç azaltmaya yardımcı olur demektir. Bu işlem, bir çok hastalık ve gibi değişiklikler de rol oynayabilir

Astaxanthin ayrıca inflamasyonu azaltabilir. Bu gibi enflamatuar sorunlar için bir tedavi olarak yararlı olabilir

Laboratuvar araştırmaları astaksantin yapar yosun bir özü meme ve cilt kanseri hücrelerinin büyümesini yavaşlattığını buldu.

Astaksantin da, bir dizi yolla kalbin yardımcı olabilir. Bu kalbindeki arterlerde plak oluşumunu önlemede yararlı olabilir.

Aynı zamanda oksijen eksikliğinden hasardan kalp kası korunmasına yardımcı olabilir. Bu kalp krizi sırasında ortaya çıkabilir.

Ayrıca, beyinde oksidasyon azaltarak, Alzheimer ve Parkinson hastalıklarına karşı koruyabilir.

Astaxanthin peptik ülsere neden olan H. pylori bakterisi, büyümesini azaltabilir. Aynı zamanda diyabet böbrek hasarına karşı korunmasına yardımcı olabilir. Ve bu bağışıklık sistemini uyarabilir.

astaxanthin bu kullanımların herhangi biri için tavsiye edilebilir Ancak, önce daha fazla araştırma gereklidir.

Ek yapımcıları farklı amaçlar için astaksantin değişen miktarlarda önerebilir. Bugüne kadar, küçük araştırmaların çoğu günde 2 mg ile 24 mg arasında kullanılmıştır. Ancak, astaksantin optimal doz her koşul için ayarlanmış değil. takviyeleri kalite ve aktif maddeleri geniş ölçüde değişebilir. Bu zor bir standart doz ayarlamak için yapar.

astaksantin büyük kaynaklarından biri deniz yosunu belirli türleri bulunmaktadır.

Astaksantin da dahil olmak üzere, deniz ürünleri çeşitli türleri, bulunan

Sockeye somon dört ons astaksantin yaklaşık 4.5 miligram içerir.

Hangi Besin; Sen Eksik?