astım çocuklar-ne riskini artırır

Birçok şey astım için bir çocuğun riskini artırabilir. Bunlardan bazıları contro içinde değildir; Eğer kontrol edebilirsiniz diğerleri.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

Cinsiyet. çocuklar arasında, erkekler daha sık kızlara göre astım; Yarış; Astım beyaz çocuklarda daha siyah çocuklarda daha sık görülür. ; Aşırı tepki Bronş tüpleri. astım gelişebilir sık ​​sık aşırı tepki (akciğerlere hava taşıyan) bronşiyal tüplerin eğilimi miras Çocuklar; Gıda alerjileri de dahil olmak üzere alerji, öyküsü. bir alerji olan çocuklar astım geliştirmek için diğer çocuklara oranla daha fazladır. astımı olan çocukların çoğu alerjik rinit, atopik dermatit, ya da her ikisi var. Çalışmalar atopik dermatit, astım geliştirmek kim 40 100 çocuktan 50 olduğunu göstermektedir. Bir çocuk olarak atopik dermatit olması da bir yetişkin olarak daha şiddetli ve inatçı astım olan bir kişinin riskini artırabilir. ; alerji ve astım bir aile öyküsü. bir alerji ve astım olan çocukların genellikle alerji veya astım bir aile geçmişi var; genç yaşta Solunum sinsityal virüs (RSV) ve hırıltı. bir alt solunum yolu enfeksiyonu neden olur, solunum sinsityal virüs (RSV) ile erken enfeksiyon hışıltı için bir çocuğun riskini artırır. hırıltı 4 Küçük çocuklar hırıltı yok çocuklara oranla astım riski daha yüksektir.

Secondhand sigara dumanı. ikinci sigara dumanı etrafında çocuklar astım gelişimi için artmış risk altındadır. Çocuklar zaten hastalığınız varsa 5, sigara dumanına kendi belirtilerin şiddetini artırır; Sigara içiyor. duman Çocuklar gençler olunca astım geliştirme olasılığı daha yüksektir. Büyük bir çalışma bir yıl içinde en az 300 sigara içmiş çocukların neredeyse 4 kat astım almak için daha muhtemel olduğu bulundu. ; Gebelik sırasında sigara kullanımı. Gebelik sırasında sigara Kadınlar bebeklerde hırıltılı riskini artırır. kimin hamilelik sırasında sigara anneler Bebekler de anneler bebeklerin sigara vermedi daha kötü akciğer fonksiyonu var. ; Obezite. Çalışmalar çocuklarda obezite arasında bir bağlantı ve yüksek-daha-ortalama astım prevalansı bulduk. Ama bağlantı nedeni belirsizdir. 2 Ayrıca, obezite neden olduğu semptomlar bazen astım belirtileri olduğu düşünülmektedir; Toz akarları. Toz akarları çevresinde olmak astım için çocuğunuzun riskini artırabilir. ; Hamamböceği. Bir çalışmada, evlerinde hamamböceği pisliği yüksek düzeyde vardı çocuklar evleri düşük seviyesine sahip çocuklara oranla astım yeni tanı için 4 kat daha fazladır. 5

da; Gece