Astım neden olur ve tetikler: alerji, gıdalar, mide ekşimesi, egzersiz, ve daha fazlası

Hiç kimse gerçekten Astıma neyin neden olduğunu bilir. Ancak şunu biliyoruz ki astım, solunum yollarının kronik inflamatuar bir hastalığıdır olmasıdır. astım semptomlarının sebepleri kişiden kişiye değişebilir. Yine de, bir şey astım ile tutarlıdır: hava yollarının astımı tetikleyen bir şeyle temasa geçtiğinde, hava yollarının dar, iltihaplı hale ve mukus ile doldurun.

Peki neden astım ve arkadaşın yok değil mi? Hiç kimse gerçekten kesin bilir. Biz alerjiler tüm astımlı birçok kişi bir rol oynayabilir ama biliyorum. astım için güçlü bir genetik bileşeni olarak orada alerji olduğu gibi, sizin aile öyküsü suçlayabilir.

ya da sevilen bir astım varsa, birçok astım tetikleyicileri anlamak önemlidir. tanımlamak ve belirli tetikleyiciler veya astım nedenleri maruziyeti azaltmak sonra, astım kontrol ve astım ataklarının sıklığını azaltmada aktif bir rol alabilir. Eğer alerji sizin astım neden olduğunu bulmak Örneğin, alerjik astım olabilir. çevre, gıda, ve solunan alerjenlerin farkında olmak ve onları önemli ölçüde astım ataklarının sıklığını veya ciddiyetini azaltarak astım önlenmesinde yardımcı olabilir kaçınarak. çevre kirliliği astım neden görünüyorsa, ağır hava kirliliği dönemlerinde kapalı kalmak önemlidir. senin astım belirli tetikler veya nedenlerini bulmaya çalışın, ve daha sonra bu tetikler önlemek ve daha iyi astım kontrolü var planlıyoruz.

İşte en yaygın astım tetikleyicileri vardır

Astım için 10 Kötü Şehirler

Astımlı Alerjiler sık ​​görülen bir sorundur. Astımlı kişilerin yüzde sekseni böyle ağaç ot ve ot polenleri, küf, hayvan tüyü, toz akarları, hamam böceği ve parçacıkları gibi havadaki maddelerin alerjisi var. Bir çalışmada, evlerinde hamamböceği dışkıları yüksek düzeyde sahip çocukların evleri düşük seviyelerde olan çocuklarda daha çocukluk astım dört kat daha fazlaydı. Toz maruz kaldıktan sonra Astım alevlenmesi tozu akarı alerjisi genellikle kaynaklanmaktadır.

Daha fazla ayrıntı için, ‘s Alerji ve Astım bkz.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

da; Gece