Astım: senin astım ücret alıyor

Astım atağı sırasında, hava yolu; şişer ve dar. Bu nefes zorlaştırır. Astım yaşam boyu problemli olduğu; ama sınırlamak zorunda değildir. Eğer astım ücret alırsanız ca; Bir tam ve aktif bir hayat sürmek.

astım eylem planı kullanmak da takip o etmenize yardımcı olur; Tedavi nasıl çalıştığını iyi astım ve biliyorum.

o size eğer; Çocuğunuz son zamanlarda bir çok t var gibi görünebilir, tespit edilmiştir; hatırlamak. Ancak işler Eğer astım ar ücret almak için yapmanız gereken; gerçekten oldukça basit. Bazı uygulama ile, onlar norma bir parçası haline gelecek; rutin.

senin astım ücret almak nasıl

Bir eylem planı belirtiler, senin tepe akışı veya her ikisi tarafından tanımlanan bölgelere dayanmaktadır. Yeşil, sarı ve kırmızı: üç bölge vardır. Sizin eylem planı her bölge olduğunda ne yapmanız gerektiğini söyler.

Bir düzenli olarak belirtiler ya da tepe akışını ya da her ikisi, kontrol ve wha görmek için eylem planı kullanmak; bölge içinde olduğunuz sarı bölge belirtileri varsa veya pik akım altında size% 80 düşerse edin.; kişisel en iyi ölçüm, eylem planı takip. T; kişisel en iyi ölçüm% 80, size çarpma ne olduğunu anlamaya; 0.80 ile kişisel en iyi ölçüm. Örneğin, kişisel en iyi tepe flo eğer; o% 80 nedir% 50 o anlamak için 320 400 kez 0.80 olduğunu, 400; kişisel en iyi pik akım, kişisel en iyi ölçüm b çarpın olduğu; 0.50.

düzenli takip randevuları tutun. durin; muayeneler, doktorunuz semptomları veya pik akım, ya da her ikisi, düzenlenen varsa ALTERNATIF soracaktır; gelişmiş, ya da daha kötüsü kazanılmış. Eğer astım semptomu varsa o da soracaktır; egzersiz sırasında ya da gece. Bu bilgiler doktorunuzun size bilmek yardımcı olabilir; Eğer Chang gerekiyorsa astım kategorisi değiştirilmiş veya etmiştir; ilaçlar ya da doz.

Eğer doktora gittiğinizde

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Rohit K Katial, MD – Alerji ve İmmünoloji

9 Eylül 2014

da; Gece

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın