ateroskleroz: ağırlık bununla ne ilgisi var?

Brunilda Nazario’nun, E; 2014 14 Ağustos’ta

Kilo kaybetmek sadece görünmesi ve daha iyi hissetmez. Aynı zamanda iyi şeyler arterler içinde olmasını sağlıyor.

Sizin arterler vücudunuzun geri kalanına kalbinizden kan taşırlar. Onlar kan ile kalp kasını tedarik beri koroner arterlerin, özellikle önemlidir.

Bu işi yapmak için, arterler sağlıklı olması gerekir. plak içlerinde inşa ediyor çünkü dar ve daha az esnek hale gelirse, o ateroskleroz var. Bir kalp krizi veya inme yol açabilir, çünkü çok riskli.

Fazla kilolu ateroskleroz daha olası hale. Yani şekil alma size kalp için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Bu sadece senin ölçekte numaraları hakkında değil. senin şişman bulunduğu da önemlidir.

Daha sağlıklı, daha “esnek” kan damarı; Düşük kan yoğunluklu; “Iyi” (HDL) cholestero yüksek seviyelerde; “Kötü” (LDL) cholestero düzeylerinin daha düşük; tip 2 diyabet alma alt şansı

bir mezura alın ve göbek at bel ölçün. Eğer bir bel daha büyük 35 inç ya da 40 inç ya da daha fazla olan bir bel olan bir adam ile bir kadın iseniz ateroskleroz olması daha olasıdır.

Sağlıklı olmak için bazı yağ gerekir, ancak bunu çok fazla varsa, senin arterlerin astar yanı olması gerektiği gibi çalışmıyor. Bu ateroskleroz olasılığını artırır.

Çok fazla yağ da bir kalp krizi veya inme yol açabilir kan pıhtılaşması, riskini yükseltir.

ekstra ağırlık kaybetmek bir kalp krizi, inme ve dolaşım sorunlarınız şansınızı düşürür.

Eğer aktif olmanın ve sağlıklı gıdalar yeme gibi, kilo vermek yaptıklarınızdan birçoğu, büyük bir fark yaratabilir. Alacaksınız

Hedefiniz ağırlık ne olması gerektiğini doktorunuza sorun, o size yapmak için egzersiz türleri Tamam, ne, ve ne kadar kısa sürede sonuçları göreceksiniz (tuz ve yağ sınırları gibi) tavsiye ne diyet kuralları.

Eğer sigara içiyorsanız, Ayrıca, alışkanlık tekme elinizden geleni yapın. Sigara içme ateroskleroz olasılığını artırır. Zaten ateroskleroz varsa, sigara daha kötü hale getirir. çok diğer insanların duman (sigara dumanına) kaçının.

KAYNAKLAR

Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü: “Ateroskleroz nedir?” “Kim Ateroskleroz için Risk Altında mı?” “Nasıl Ateroskleroz EngellediBRÜKSEL veya Gecikmeli Olabilir?

Kalp Derneği: “Ateroskleroz.”

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …