atipik depresyon belirtileri, tedavileri ve teşhis

depresyon Eğilimler

Atipik depresyon iştah artışı veya kilo alma, uyku hali veya aşırı uyku, işaretli yorgunluk ya da halsizlik, güçlü çevresel koşullara tepkisel ve duygu ret son derece duyarlı olan ruh dahil olmak üzere birçok özel belirtiler, içeren majör depresyon ya da distimik bozukluk tipidir.

Sizin Depresyon Yönetme konum Ne kadar iyi değerlendirmek

Atipik depresyon majör depresyon ya da distimik bozukluk ya bir “belirteci” olabilir. Atipik depresyon olan kişiler genellikle kendi gençlik yıllarında, erken yaşta ilk depresyon yaşamış.

Klasik majör depresyonu olan bir kişi aşağıdaki dokuz belirtilerden en az beşi var

şimdi psikiyatri camiasında bilinen distimik bozukluk, “kalıcı depresif bozukluk,” en azından bir değil (çocuk ve ergenlerde bir yıl), en az iki yıllık erişkinlerde dönem için daha fazla gün depresif ruh hali varlığını içeren koşulu artı bir majör depresif atak tanımlayan beş belirtiler daha yukarıda ilişkili semptomların iki ama daha az.

İsmine rağmen atipik depresyon çok yaygındır. Bu kadar “melankolik” depresyon, depresyon başka alt tipi, uykusuzluk belirtileri içeren (ziyade oversleeping), (yerine artan iştah yerine) iştah kaybı, çevresel koşullara ruh tepkisel bir göreceli eksikliği ve belirgin azalmış yeteneği ile tezat olduğunu zevk hissediyorum.

melankolik depresyon ayıran atipik depresyon temel özelliği ruh reaktivite olduğunu. Diğer bir deyişle, atipik depresyon kişi pozitif bir şey olursa da onun ruh geliştirmek göreceksiniz. melankolik depresyon, olumlu değişiklikler nadiren havasında bir değişime getirecektir. Buna ek olarak, tanı kriterleri ruh reaktivite eşlik edecek aşağıdaki belirtilerden en az iki çağrı

Bir doktor bu belirtilerden herhangi fiziksel nedenlerini araştıracağız. Bu hipotiroidizm gibi bir sorun aramak için fizik muayene ve testler yer alacak. hipotiroidizm ile tiroid hormonu düşük seviyede olan depresyon ve kilo alımını içerir belirtilerine yol açabilir.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s