Atkins diyet planı incelemesi: gıdalar, yararları ve riskleri

kahvaltıda pastırma ve yumurta yapar, gerçek olamayacak kadar iyi bir kilo kaybı menüsü gibi akşam yemeği ses için tereyağı pişmiş krem ​​öğle yemeği için peynir ve biftek ile somon füme? Bu gibi gıdalar seviyorum ve havuç dolu diyetler bir hayranı değilseniz, Atkins sizin için doğru olabilir.

Sen karbonhidrat sınırlamak için öğrenmek gerekir, ancak bunun yerine lezzetli seçenekleri bol tadını çıkaracaksınız.

Eğer protein ve yağ açısından zengin ve karbonhidrat çok düşük bir diyet yemek yaparken kilo ve aç ya da mahrum hissetmemeniz gerekir. Bugünün Atkins planlarının bir parçası olarak yağsız proteinler, sağlıklı yağlar ve yüksek lifli sebze daha fazla odaklanıyor.

Milyonlarca insan Atkins ağırlık kaybetti. Aktris Alyssa Milano Atkins web sitesinde onun başarısı hakkında bloglar.

Ayrıca Atkins 20 olarak adlandırılan standart Atkins diyeti, dört aşama vardır.

Bu gibi proteinler ve yağlar üzerinde duruluyor

Sen uzakta dahil nişastalı ve şekerli karbonhidrat, uzak kalmak gerekir

Sen ilk başta sebze şeklinde karbonhidrat yemek gerekir. Eğer ilerleme olarak, fasulye / baklagiller, meyve ve kepekli tahıllar gibi diğer gıdalarda ekleyeceğiz.

Eğer yağ karbonhidrat yanan vücudunuzun geçiş yardımcı olduğunda 1. Aşama budur. Bu süreç ketozis denir ve hızlı bir şekilde kilo kaybı fark etmelidir. Sen protein, yağ, yemek ve günlük vejetaryen şeklinde karbonhidrat sadece 20 gram olacak. (Vejetaryenler gibi) Bazı insanlar bu aşamayı atlayın.

Hala kilo iken yiyebilirsiniz kaç karbonhidrat öğrenene kadar faz 2., diyet geri gıdalar ekleyeceğiz.

yaklaşık 10 pound kaybetmek kalmadı bu düzeye Faz 3. gidin. Sen kilo kaybını korumak ve son birkaç pound kaybetmek öğreneceksiniz.

Faz 4. Sen kaybettin ne geri kazanmak etmemelerini sağlamak için, hayatınızın geri kalanı için bu takip edeceğiz.

Atkins 40 olarak adlandırılan Atkins daha yeni bir sürümü, daha rahat kuralları vardır ve günlük diyet karbonhidrat 40 gram ile başlamanızı sağlar. Atkins 20 yapar gibi, ilk başta herhangi bir gıda gruplarını dışlamaz.

tereyağı ya da yemelisiniz yağ miktarına sınırları, ancak etler veya diğer proteinler için sıkı kurallar vardır.

Sen, kalori saymak toplantılara katılmak, ya da özel yemek satın almak zorunda olmayacak. Eğer plaka üzerinde veya cips, şekerleme ya da diğer önemsiz gıdalar size aperatif eğer nişasta için kullanılan konum, özellikle eğer Ama bu, yemek şekilde büyük değişiklikler gerektirmez.

Sınırlamalar: Önce beyaz un, şeker ve diğer ortak karbonhidrat kesmek zorunda, ve sadece sebze şeklinde karbonhidrat yemek gerekir.

Pişirme ve Alışveriş: Atkins ile, sıfırdan yemek yapmak en iyisidir. Eğer hazır gıdalar güveniyor, onlar kaç karbonhidrat ve ne kadar şeker öğrenmek için etiketleri okuyun.

ilave şeker veya karbonhidrat ile izin gıdalar almayın.

Sen mağazalarda Atkins marka dondurulmuş gıdalar, içecekler, atıştırmalıklar ve bulabilirsiniz, ancak bunları yemeye gerek yok.

Restoranlarda, evde yemek istiyorum yiyecekleri seçin. karbonhidrat içeriği hakkında garson sormak ve ekmek sepeti dışarı elini tutmak.

Egzersiz: Sen Atkins ile kilo egzersiz gerekmez, ancak hareket almalısınız. 20 dakika ya da daha fazla, her gün için aktif olmaya çalışın.

Vejetaryenler ve veganlar: Atkins et yemeye gerektirmez. Ayrıca, çok fazla karbonhidrat sınırlar Atkins 20, ilk aşamasını atlamak gerekir.

Vejetaryenler gelen protein almak

Veganlar proteini almak

Glutensiz diyet: Bu Atkins olduğunuzda o beslenme planı ayrılmamak için kolaydır. gluten yiyecekler karbonhidrat yüksektir. Atkins İnsanlar standart diyet yemek insanlardan daha az gluten yemek.

Düşük tuz diyeti: Atkins için herhangi tarifleri tuz eklemeye gerek yoktur. genellikle eklenen şekerler ve diğer karbonhidrat var çünkü kötü için-sen, uzakta mümkün olduğunca çok konserve ve ambalajlı gıdaların uzak durun yağ … ve tuz.

Maliyet: hiçbir üyelik ücreti, bu diyet almanıza gerek katılmak için toplantılar, ya da markalı gıdalar vardır. Çevrimiçi ve smartphone araçları kullanılabilir ve ücretsizdir.

Destek: Bir kitap okuyarak Atkins takip edebilirsiniz, ancak ekstra destek isterseniz Boş ağırlık sen aynı şekilde kaybediyor başkalarına konuşabilirsiniz nerede, Atkins web sitesi, destek grupları ve sohbet odaları bulunmaktadır. basit karbonhidrat, planı yemek ve alışveriş saymak yapmak için ücretsiz yemek tarifleri, yemek izci ve uygulamalar da vardır.

Çalışıyor mu?

Atkins diyeti en iyi bilinen düşük karbonhidrat diyeti biridir ve araştırmalar çalışabilir gösterir. Eğer beyaz ekmek, makarna ve patates gibi işlenmiş karbonhidrat gününüzü doldurup, ve birçok meyve ve sebzeler yemek yoksa, o zaman bu diyet olabilir kilo gereken atlama başlayın.

Sen gıdalara gitmek-her zamanki çıkın ve Atkins yemek listesi ile başlayabilirsiniz. Atkins 20 planında başlangıç ​​aşaması gıda seçenekleri sınırlı ama protein, yağ ve düşük karbonhidrat ve nişastalı olan sebze odaklanmıştır. her aşamada gıda gruplarını geri ekleyin: İlk fındık, tohum ve Berrie; sonra meyve, nişastalı sebzeler, fasulye, ve tam tahıllar. Atkins 40 planı ile hiçbir nişastalı gıdalar gıdalar ve karbonhidrat ama yine de biraz daha büyük bir çeşitli seçebilirsiniz.

Atkins 20, yakın Eğer kilo kaybı hedefi, izin verilen konum gıdaların daha çeşitli olsun. İdeal olarak, onların sağlıklı listeye sopa ve eski günlerine geri gitmek değildir.

Eğer yemek gıdalarda çeşitli isterseniz, Atkins 40 Plan muhtemelen sizin için daha iyi olurdu. Tabii ki hala kısmı düşük karbonhidrat diyeti uysal açlık yardımcı gibi kolay olabilir kontrol altında boyutları tutmak gerekir.

Bu Belirli koşullar için iyi midir?

Eğer aşırı kilolu olduğunuzda, dökülme lira sağlık artırabilir ve biz Atkins diyeti çalıştığını biliyorum. Ama Atkins diyeti hayvansal protein ve yağ yüksek miktarlarda uzun vadeli sağlığını nasıl etkilediğini hala belirsiz.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, bitki yağ ve protein açısından zengin gıdalar tercih Atkins diyeti insanlar hayvansal yağ ve protein açısından zengin bir diyet ile gidenlerin daha kendi sağlığı ile daha iyi yaptığını göstermektedir.

Bu benim için mantıklı ve Atkins 20 ve Atkins 40 diyetler bu fikri yansıtmaktadır. Onlar soya ve mercimek gibi zeytinyağı ve protein gibi kalp -Sağlıklı seçenekler arasından yağ ve protein alma konusunda daha fazla odaklanmak.

Eğer diyabet, kalp hastalığı, böbrek hastalığı veya yüksek kolesterol varsa, karbonhidrat, yağ dengesini emin olmak için bu diyete başlamadan önce doktorunuzla konuşun ve protein sizin için doğru olduğunu.

Son Söz

nişastalı sınırlayan, diyetlerine yapıya ihtiyacı kişi için, şekerli karbonhidrat kalori kesmek yardımcı olacaktır ve kilo kaybı için izin verir. Ve bitki bazlı olan protein ve yağ odaklanarak yapmak sağlıklı ve akıllı bir şeydir.

uzun vadeli sağlık için, ilk Atkins 20 diyet üzerinde taşımak zorunda. Size sağlık için önemli olan çeşitli gıdalar vermek Atkins 40 olmak üzere diyetin daha sonraki aşamaları var. Egzersiz ve tekrar yeme fındık, tohum, fasulye, meyve, nişastalı sebzeler, tam tahıllar ve başlatırken küçük porsiyonlarda tutmak zorunda.

KAYNAKLAR

Atkins, Yaşam R. Atkins. St Martin Press, 2003.

Atkins web sitesi.

Atkins, R. Dr Atkins ‘Yeni Diyet Devrimi: Revize ve güncellendi. M. Evans & Company, 1999.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …