atopik dermatit (egzama) -diğer tedavi

Atopik dermatit için diğer tedavi ışık tedavisi ve tamamlayıcı terapileri içerir.

Şiddetli atopik dermatit ultraviyole (UV) ışık etkilenen cilt maruz bırakılması ile tedavi edilebilir. ultraviyole A (UVA) ve ultraviyole B (UVB) olarak adlandırılan ultraviyole ışık iki türü vardır.

Çok fazla güneşe maruz kalma ve (örneğin UVA veya UVB tedavileri gibi) ışık tedavisi cilt kanseri riskini artırır.

Tamamlayıcı ya da alternatif tedaviler atopik dermatit tedavisinde yararlı olabilir. Bazı küçük çalışmalar bu tedavilerden fayda gösterdi. Ama yardım göstermek için açık bir bilimsel kanıt yoktur. atopik dermatit için tamamlayıcı ve alternatif tedavilerin örnekleri arasında

Fototerapi UVA, UVB veya UVA ve UVB bir kombinasyonunu kullanır; Psoralen artı ultraviyole ışık tedavisi (PUVA) UV ışık cilt daha hassas hale psoralen ilaçlar ile birlikte UVA ışığı kullanır.

Bu tedaviler ile ilgileniyorsanız, doktorunuzla konuşun. tedavilerin kullanımına, onların etkinliğini ve aldığınız diğer ilaçları ile ilgili herhangi bir olası etkileşimleri hakkında bilgi isteyin.

Balık yağı veya çuha çiçeği yağı gibi esansiyel yağ asitleri (EFA), Diyet takviyeleri; deri konur Kremler. Bu kremler St.John ‘s wort veya B12 vitamini içerir; Çin bitkisel tedavi. Ama bitkisel tedaviler de karaciğer ya da kalp sorunlarına neden olabilir maddeler içerebilir.