atopik dermatit (egzama) -medications

Atopik dermatit için ilaçlar kontrol kaşıntı yardım ve döküntü iyileşmek için kullanılır. Sizin veya çocuğunuzun çok hafif kaşıntı ve döküntü varsa, ev tedavi ve önleyici tedbirler ile ilaçsız kontrol etmek mümkün olabilir. semptomlar ev tedaviye rağmen kötüye gidiyor Ama eğer kontrolden geçmesini kaşıntı-çizilmeye döküntü döngüsünü önlemek için tıbbi tedavi kullanmak gerekecektir.

Kremler veya merhemler gibi topikal ilaçlar, doğrudan cilt üzerine tatbik edilir. örneğin oral kortikosteroid veya antihistaminikler gibi diğer ilaçlar, haplar olarak alınmıştır.

Topikal kortikosteroidler atopik dermatit için en yaygın ve etkili tedavi vardır. Döküntü temizler dek kullanılır; Calcineurin inhibitörleri vücudun bağışıklık sistemini zayıflatabilir topikal immunsüpresifleri-ilaçlardır. reçete ya da çünkü potansiyel kanser riski Elidel (pimekrolimus) krem ​​ve Protopic (takrolimus) merhem kullanırken ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) dikkatli önerir. 3 FDA da yönettiği ve yalnızca diğer tedavi seçenekleri denedikten sonra olduğu gibi bu ilaçlar kullanılmalıdır vurguluyor. Bu ilaçlar 2 yaşından küçük çocuklar için onaylanmış değildir; Antihistaminikler genellikle atopik dermatit kaşıntı tedavisinde kullanılır. Onlar da şiddetli gece kaşıntı bir sorun olduğunda uyku yardımcı olabilir. Fakat histamin hep atopik dermatit kaşıntı yer almayan, bu nedenle bu ilaçlar tüm insanlara yardımcı olmayabilir. İlk doktor ile kontrol ettim sürece çocuğunuza antihistaminikler vermeyin; Döküntü vücut veya komplikasyonlar meydana geldiğinde büyük alanları kapsar Oral kortikosteroidler şiddetli vakalarda kullanılmaktadır; Diğer tedavi yardım etmezse Siklosporin Siklosporin veya interferon interferon bazen yetişkinlerde kullanılır; Döküntü enfekte alırsa Antibiyotik, antiviral, antifungal ilaçlar veya Antibiyotik, antiviral, antifungal ilaçlar veya kullanılmaktadır. çizilme ve inflamasyon enfekte olabilir aşağı bozuldu deri; Kömür katranı Kömür katranı kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olabilir cilde uygulanır. Ama bu ilaç sizin cilt sorunu daha da kötüleştirebilir, çünkü çok tedirgin olduğu cilt üzerinde kullanılmamalıdır. Tar preparatları bazen daha güçlü bir ilaç başarıyla atopik dermatit geliştirdi sonra durumun kontrol etmek için kullanılır.