atriyal fibrilasyon tedavi genel bakış

sizin belirtiler ve diğer sağlık sorunları için risk çok bağlıdır, çünkü, atriyal fibrilasyon için tedavi olacak tam olarak ne söylemek zor.

Kalp atış hızı çok hızlı ise oran kontrol ilaçları kullanılmaktadır.

Bunlar genellikle normal kalbini dönmez ritim, diğer bir deyişle, kalp atışı hala düzensiz olacaktır. Ancak bu ilaçlar tehlikeli hızlı oranda yenerek kalbini tutabilirsiniz. Bu ilaçlar aynı zamanda semptomları rahatlatmak olabilir.

senin kalp ritmini kontrol etmek Tedavi atrial fibrilasyon durdurmak ve geri onu tutmak için denemek için yapılır. Aynı zamanda belirtileri yardımcı olabilir. tedaviler dahil

kalp atışı güçlü ve istikrarlı değilse, kan atriyumlarda toplamak veya havuz çünkü atriyal fibrilasyon tehlikelidir. Ve toplanmış kan formu pıhtıları olasılığı daha yüksektir. Pıhtılar bacaklar gibi beyin ve diğer alanlarda kan yoluyla seyahat edebilirsiniz. pıhtıları beyne seyahat ediyorsanız, onlar kan akışını bloke ederek felce neden olabilir.

Doktorunuz size, yaş ve sağlık dayalı bir inme riskini bilmek yardımcı olabilir. Bu bilgiler, size ve doktorunuza riskini düşürmek için nasıl karar vermenize yardımcı olabilir.

Eğer bir vuruş sahip bir ortalama-yüksek risk altındadır, doktorunuz bu riski azaltmak için, warfarin gibi, bir antikoagülan ilaç uzun süreli kullanımı reçete edebilir.

Eğer bir vuruş sahip düşük risk altındadır ya da bir antikoagülan alamaz ise, günlük aspirin almayı tercih edebilir ya da kan inceltici ilaç almak değil.

Daha fazla bilgi için, İlaçlar bkz.

Tedavi kalp atış hızını yavaşlatmak için; Tedavi için kalp ritmini kontrol etmek; Tedavi inmeyi önlemek için.

Ritim kontrol ilaçları olarak da adlandırılan antiaritmikler; Elektrik kardiyoversiyon. Bu prosedür normal ritmine kalbi dönmek için düşük voltajlı elektrik çarpmasına kullanır. Atriyal Fibrilasyon: Ben elektriksel kardiyoversiyon deneyin Should; Kateter ablasyon. Bu minimal invaziv prosedür atriyal fibrilasyonu neden kalbinde küçük alanları yok eder. Bu semptomları hafifletmek ve yaşam kalitesini artırabilir. Atriyal Fibrilasyon: Ben kateter ablasyon Should Have; AV düğüm ablasyonu kateter ablasyonu başka bir türüdür. Bu atriyal fibrilasyonu durmuyor, ancak semptomlarını kontrol edebilirsiniz; Maze prosedürü. Bu minimal invaziv cerrahi olarak ya da açık kalp ameliyatı sırasında yapılabilir. O senin kalbine yoluyla seyahat blok aşırı elektrik darbeleri skar dokusu oluşturur.