avasküler nekroz (osteonekroz): belirtileri, tedavisi, ve daha fazlası

Avasküler nekrozu (AVN) da denilen osteonekroz, aseptik nekrozu veya iskemik kemik nekrozu, kemik kan kaybı olduğunda ortaya çıkan bir durumdur. Kemik kan gerektirir canlı doku olduğundan, kan tedarik nedenleri kemik bir kesinti ölmek. durmuş değil, bu sürecin sonunda çökmeye kemiği neden olur.

Eğer artrit ağrı ve sertlik konuda yapabileceğim bir şey var mı? Belki sıcak veya soğuk terapi ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir ve onlara bir deneyin vermek değer olup olmadığını merak ediyor duydum. Eh, o; Birçok artrit doktor inflamasyonu azaltmaya yardımcı ve artrit ile birlikte geliyor ağrı ve sertlik hafifletmek için sıcak ve soğuk tedavi hem de tavsiye ederim. Bu sizin ağrı için en uygun hangi tedavinin öğrenmek için küçük bir “deneme ve yanılma” alabilir. Ama onunla kalarak, doğru kombinasyonu bulabilirsiniz …

20.000 kadar kişi her yıl AVN gelişir. En sağlıklı insanlar için 20 ve 50 yaş arasında, AVN riski azdır vardır. Vakaların çoğu altta yatan bir sağlık sorunu ya da yaralanma sonucudur. Olası nedenler

Çıkık veya uyluk kemiğinin (femur) kırığı. Bu tip yaralanma, travma ile ilişkili avasküler nekroz neden kemiğe kan akışını etkileyebilir. AVN bir kalça yerinden insanların% 20 veya daha fazla gelişebilir.

Kronik kortikosteroid kullanımı. Bu inflamasyon önleyici ilaçların uzun süreli kullanımı, oral veya intravenöz, travmatik olmayan AVN tüm vakaların% 35 ile ilişkilidir. Bunun nedeni tam olarak bilinmemekle beraber, doktorlar bu ilaçların yağlı maddeler yıkmak için vücudun yeteneğini etkileyebilir olabileceğinden şüpheleniyorlar. Onları dar hale – – Bu maddeler kan damarlarında toplamak ve kemiğe kan miktarını azaltır.

Aşırı alkol kullanımı. Çok kortikosteroidler gibi, aşırı alkol yağlı maddeler kan damarlarının inşa ve kemiklere kan akışını azaltmak için neden olabilir.

Kan pıhtıları, inflamasyon ve arterlere zarar. Tüm bu kemiklere kan akışını engelleyebilir.

travmatik olmayan AVN ile birlikte görülen diğer koşullar arasında

erken aşamalarında, AVN genellikle hiçbir belirtiye neden; hastalık ilerledikçe ancak ağrılı hale gelir. etkilenen kemik üzerinde baskı İlk başta, acı karşılaşabilirsiniz. Sonra, ağrı daha sabit hale gelebilir. Hastalık ilerledikçe ve kemik ve çevresindeki eklem çöküşü, sizin ortak kullanmak için yeteneği ile müdahale şiddetli ağrı karşılaşabilirsiniz. ilk belirtiler ve kemik çöküşü arasındaki süre bir yıldan daha birkaç ay arasında değişebilir.