avokado: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Abokado, Aguacate, Ahuacate, Timsah Armut, Avocat, Avocato, Beurre du Marin, Laurus persea, Palto, Persea americana, Persea Gratissima, Persea leiogyna, Persea persea, Poire Timsah.

Avokado bir ağaçtır. meyve, bir popüler gıda, potasyum ve D vitamini meyve, yaprak iyi bir kaynak olduğunu ve tohum ilacı yapmak için kullanılır; Avokado meyvesi de cinsel isteği artıran ve adet akışını teşvik etmek, düşük kolesterol düzeyleri için kullanılır. avokado yağı bazı osteoartrit tedavisinde kullanılan (kimyager â € śunsaponifiable fractionsâ € T bu yağlar diyoruz). tohumlar, yapraklar, ve kabuğu dizanteri ve ishal için kullanılır; Avokado yağı yatıştırır ve cildin iyileşmesi ve cildin kalınlaşması (skleroz), sakız enfeksiyonları (pyorrhea) ve artrit tedavisinde için doğrudan cilde uygulanır. Avokado yağı sedef denilen bir cilt durumu için B12 vitamini ile birlikte kullanılır. pestil saç büyüme ve hız yara iyileşmesini sağlamak için topikal olarak kullanılmaktadır. tohumlar, yapraklar, ve ağaç kabuğu diş ağrısı hafifletmek için kullanılır.

Avokado lif bir sürü içerir ve bu düşük kolesterol kabiliyetini açıklayabilir. Avokado da osteoartrit zarar eklemlerde kıkırdak tamir olabilir kimyasallar içerir.

Muhtemelen Etkili fo; Yüksek kolestorol. avokado ile zenginleştirilmiş bir diyet yemek “kötü” düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterolü düşürmeye ve “iyi” yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) kolesterolü artırmak gibi görünüyor; Osteoartrit. avokado ve soya yağından yapılan bazı özler avokado soya sabunlaşamayan (ASU) denir. birkaç ay boyunca ağız yoluyla ASU alarak kalça veya diz osteoartriti olan kişilerde ağrı ve genel sakatlık azaltmak gibi görünüyor. Ancak, ASU uzun vadeli etkileri bilinmemektedir. Bazı araştırmalar 2 yıl ASU alarak çoğu insan osteoartrit semptomlarını azaltmak etmediğini göstermektedir. Ancak, şiddetli osteoartrit olan kişilerde kötü hale gelen eklem önleyebilir; Yetersiz Kanıt fo; Bir cilt durumu sedef çağırdı. Erken araştırma 12 hafta boyunca cilde avokado yağı ve vitamin B12 (Regividerm, Regeneratio Pharma AG şirketi, Wuppertal, Almanya) içeren özel bir krem ​​uygulanması sedef hastalığı belirtileri olarak etkili bir şekilde geleneksel bir ilaç olarak adlandırılan kalsipotriol merhem (Psorcutan) düşürdüğünü göstermektedir. avokado kombinasyonu krem ​​de kalsipotriol daha az tahrişe neden; yaraların iyileşmesi; Skleroz; saç büyümesini teşvik etmek; menstrüel akışı teşvik edilmesi; İshal; Diş ağrısı; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için avokado etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Meyve yemek miktarlarında yendiği Avokado çoğu insan için PEK GÜVENLİ olduğunu. Avokado ayrıca 2 yıla kadar bir ilaç olarak ağız yoluyla alındığında veya en fazla 3 ay süreyle cilde uygulandığında OLASI SAFE gibi görünüyor. sedef hastalığı için spesifik bir avokado yağı artı B12 vitamini krem ​​kullanılan bir kişi hafif kaşıntı bildirdi rağmen genellikle az yan etkileri vardır; nedeniyle yağ içeriği kalori bir yeri vardır avokado Unutmayın; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Eğer hamileyseniz veya bebek emziriyorsanız ise ilaç olarak avokado alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve gıda miktarları sopa; Lateks allerjisi: lateks duyarlı insanlar avokado bir alerjik reaksiyon olabilir.

Warfarin (Coumadin) kan pıhtılaşmasını yavaşlatmak için kullanılır. Avokado warfarin (Coumadin) etkinliğini azaltmak için rapor edilmiştir. warfarin (Coumadin) etkinliğini azaltarak pıhtılaşma riskini artırabilir. Bu etkileşim oluşabilir neden belli değildir. Kan düzenli olarak kontrol ettirin emin olun. Warfarin (Coumadin) dozunun değiştirilmesi gerekebilir.

Aşağıdaki dozlarda bilimsel Araştırma, incelenmiştir; Moût BY; kolesterol düşürücü için: kullanılan avokado doz değişir diyet diğer katı ve kalori miktarına bağlı olarak; osteoartrit için: sıkıca avokado ve soya fasulyesi liflere bağlı yağlardan yapılmış bir özel ekstresi 300 mg günlük. Bu yağlar “sabunlaşamayan” denir. osteoartrit için kullanılan ekstre üçte avokado ve üçte iki soya fasulyesi sabunlaşmayan maddeler oluşur.

Referanslar

Appelboom, T., Schuermans, J., Verbruggen, G., HENROTIN, Y., ve Reginster, J. Y. Belirtileri diz osteoartriti avokado / soya sabunlaşmayan maddeler (ASU) etkisini değiştirerek. Bir çift kör, prospektif, plasebo-kontrollü bir çalışma. Scand J Rheumatol 200; 30 (4): 242-247.

Blanco C, Carillo, T., Castillo, R., Quiralte, J. ve Cuevas M. Avokado hipersensitivite. Alerji 199; 49 (6): 454-459.

Blotman, F., Maheu, E., Wulwik, A., Caspard, H., ve Lopez, A. Etkinliği ve diz ve kalça semptomatik osteoartrit tedavisinde avokado / soya sabunlaşmayan maddeler güvenliği. Prospektif, çok merkezli, üç aylık, randomize, çift kör, plasebo-kontrollü deneme. Rev Rhum Engl Ed 199; 64 (12): 825-834.

Boumediene, K., Felisaz, N., Bogdanowicz, P., Galera, P., Guillou, G.B., ve Pujol, J.P. Avokado / soya sabunlaşamayan kültürlenmiş mafsal kondrositlerinde büyüme faktörü beta1 ve beta2 transforme ekspresyonunu arttırır. Arthritis Rheum. 199; 42 (1): 148-156.

Buoro, I. B., Nyamwange, S.B., Chai, D. ve Munyua, iki köpek S.M. farzedilen avokado toksisitesi. Onderstepoort J.Vet.Res. 199; 61 (1): 107-109.

Burger nedeniyle avokadoluya devekuşu W. P., Naude, T.W., Van Rensburg, I. B., Botha, C.J. ve Pienaar, A.C. kardiyomiyopati (Struthio camelus) (Persea americana var. Guatemalensis) zehirlenmesi. J.S.Afr.Vet.Assoc. 199; 65 (3): 113-118.

Carranza-Madrigal, J., Herrera-Abarca, J. E., Alvizouri-Munoz, M., Alvarado-Jimenez, M. R., ve Chavez-Carbajal, hiperkolesterolemik hastalarda avokado ile zenginleştirilmiş bir vejetaryen diyet vs vejetaryen beslenme F. Etkileri. Arch.Med.Res. 199; 28 (4): 537-541.

Craigmill, A. L., Eide, R. N., Shultz, T. A. ve Hedrick, avokado K. toksisitesi (Persea americana (Guatamalan var)) bırakır: inceleme ve ön rapor. Vet.Hum.Toxicol. 198; 26 (5): 381-383.

Craigmill, A. L., Seawright, A. A., Mattila, T., ve Frost, A. J. meme bezi patolojik değişiklikler ve avokado (Persea americana) yaprak oral doz aşağıdaki keçi sütünde biyokimyasal değişiklikler. Aust.Vet.J. 198; 66 (7): 206-211.

Crisi, G. ve Belsito, muz, avokado ve şeftali anında aşırı duyarlılığı olan bir hastada lateks D. V. İletişim ürtiker. Dermatit 199 ulaşın; 28 (4): 247-248.

de Groot, A.C., van der Meeren, H.L., ve Weyland, J.W. irtibat alerjisi bir güneş yağı avokadoluya. Dermatit 198 ulaşın; 16 (2): 108-109.

Ernst E. Avokado-soya sabunlaşamayan osteoartrit için (ASU) – sistematik bir inceleme. Clin.Rheumatol. 200; 22 (4-5): 285-288.

Üç avokado HENROTIN, Y. E., Labasse, A.H., Jaspar, J.M., de GROOTE, D.D., Zheng, G., X, Guillou, G. B., ve Reginster, J.Y. etkileri / insan, mafsal kondrositleri tarafından metaloproteinazlar, sitokinler ve prostaglandin E2 üretimi üzerindeki soya sabunlaştırılamaz karışımlarıdır. Clin.Rheumatol. 199; 17 (1): 31-39.

Khayyal, M. T. ve el Ghazaly, M. A. in vivo avokado ve soya sabunlaştırılamaz bileşenlerinin olası “kondroprotektif” etkisi. İlaçlar Exp.Clin.Res. 199; 24 (1): 41-50.

Kim, O. K. Murakami, A., Nakamura, Y., ve Ohigashi, RAW 264.7 hücreleri içinde nitrik oksit üretimi önleyici etkinlikleri için yenilebilir Japon bitkilerin H. taranması. Cancer Lett. 3-13-199; 125 (1-2): 199-207.

Kim, O. K. Murakami, A., Nakamura, Y. Takeda, N., Yoshizumi, H. ve Ohigashi H. Roman nitrik oksit ve avokado meyve süperoksit üretimi inhibitörleri, persenone A ve B. J.Agric.Food Chem. 200; 48 (5): 1557-1563.

Kut, C, Assoumou, A., Dridi, M., Bonnefoix, M., Gogly, B., Pellat, B., Guillou, GB ve Godeau, insan lökosit insan dişeti elastik elyaflar bozulma G. morfometrik analizi avokado ve soya sabunlaşmayan maddeler (ASU) koruyucu etkisini elastaz. Pathol.Biol (Paris) 199.; 46 (7): 571-576.

Gogly kut-Lasserre, C, Miller, CC, Ejeil, AL, B., Dridi, M., Piccardi, N., Guillou, B., Pellat, B. ve Godeau, avokado ve soya fasulyesi G. Etkisi jelatinaz A (MMP-2), stromelisin 1 (MMP-3) ile ilgili sabunlaşamayan, ve matris metaloproteinaz doku inhibitörü (J.Periodontol 200; 72 (12).:. 1685-1694.

Mauviel, A., Loyau, G., ve Pujol, J.P. [interlökin-1 ile muamele edilmiş insan romatoid sinoviyositler ve tavşan mafsal kondrositlerinde kültürleri kolajenolitik eylem avokado ve soya fasulyesi (Piascledine) sabunlaştırılamaz özler Etkisi]. Rev.Rhum.Mal Osteoartic. 199; 58 (4): 241-245.

McKenzie, R. A. ve Brown, O. P. Avokado (Persea americana) atların zehirlenmesi. Aust.Vet.J. 199; 68 (2): 77-78.

Sani, Y., Atwell, R.B. ve Seawright, A.A. avokado yaprakların kardiyotoksisite. Aust.Vet.J. 199; 68 (4): 150-151.

Keçilerde Stadler, P. van Rensburg, I. B., ve Naude, T. W. Şüpheli avokado (Persea americana) zehirlenmesi. J.S.Afr.Vet.Assoc. 199; 62 (4): 186-188.

Werman, M.J., Mokady, S. ve Neeman, I., Auslaender L. ve Zeidler, A. artan sıçanlarda bazı karaciğer özelliklerine avokado yağı etkisi. Gıda Chem.Toxicol. 198; 27 (5): 279-282.

Werman, M.J., Mokady, S. ve Nimni, M.E. ve Neeman I. derinin kollajen metabolizması çeşitli avokado yağı etkisi. Connect.Tissue Res. 199; 26 (1-2): 1-10.

Yaakobovich, Y. ve Neeman, I. Kısmi izolasyon ve avokado tohumdan bir hemaglutinleyici faktörünün karakterizasyonu. Arch.Toxicol.Suppl 198; 6: 52-57.

Zusman, I., Gurevich, P., Madar, Z., Nyska, A., Korol, D., Timar, B., ve Zuckerman, kimyasal yüksek yağlı diyetler A. Tümör teşvik ve tümör koruyucu etkileri sıçanlarda meme kanseri kaynaklı. Anticancer Res. 199; 17 (1A): 349-356.

Ahlroth M., Alenius, H., Turjanmaa, K., Makinen-Kiljunen, S., Reunala, T, ve Palosuo, T. doğal kauçuk lateks ve avokado alerjen Çapraz reaksiyona sokulması. J.Allergy Clin.Immunol. 199; 96 (2): 167-173.

Alvizouri-Munoz M Carranza-Madrigal J Herrera-Abarca JE ve arkadaşları. plazma lipid düzeyleri ile ilgili, tekli doymamış yağ asitlerinin kaynağı olarak avokado etkileri. Arch Med Res 199; 23: 163-7.

Andres A Morales JM, Praga M, et al. L-arginin böbrek nakli hastalarında siklosporin antinatriuretic etkiyi tersine çevirir. Nephrol Dial Transplant 199; 12: 1437-1440.

Blanco Cı Diaz-Perales, Collada C, ve ark. lateks-meyve sendromu dahil potansiyel panallergens olarak Sınıf I kitinazlarve. J Allergy Clin Immunol 199; 103 (3 Pt 1): 507-13.

Blickstein D, Shaklai M, avokado ile Inbal A. Warfarin husumet. Lancet 199; 337: 914-5.

Carranza J Alvizouri M Alvarado MR, et al. [Fenotip II ve IV dislipidemi hastalarında kan lipitleri düzeyinde avokado Efektler]. Arch Öğr Cardiology Mex 199; 65: 342-8.

Colquhoun DM, Moores D, Somerset SM, Humphries JA. lipoproteinler ve avokado ile zenginleştirilmiş tekli doymamış yağ asitleri yüksek bir diyet, apolipoprotein ve yüksek karbonhidratlı diyet etkilerinin karşılaştırılması. Am J Clin Nutr 199; 56: 671-7.

Diaz-Perales, Collada Cı Blanco C, ve ark. lateks-meyve sendromunda Çapraz reaksiyonlar: Karmaşık asparagin bağlantılı glukanlardır bir ilgili kitinazlarve rolü değil. J Allergy Clin Immunol 199; 104: 681-7.

HENROTIN YE, Sanchez Cı Deberg MA ve ark. Avokado / soya sabunlaşamayan Agrekanın sentezini artırmak ve insan osteoartritik kondrositler tarafından katabolik ve proinflamatuar arabulucu üretimini azaltır. J Rheumatol 200; 30: 1825-1834.

Lequesne M, Maheu E Cadet C, Dreiser RL. kalça osteoartrit eklem aralığında kaybı avokado / soya sabunlaşmayan maddeler yapısal etkisi. Arthritis Rheum 200; 47: 50-8 ..

Lerman-Garber I Ichazo-Cerro S Zamora-Gonzalez J. ve diğerleri. NIDDM hastalarında avokado ile zenginleştirilmiş, yüksek tekli doymamış yağ diyeti etkisi. Diabetes Care 199; 17: 311-5.

Lopez Ledesma R Frati Munari ac, Hernandez Dominguez BC, et al. Tekli doymamış yağ asidi (avokado) hafif hiperkolesterolemi için zengin bir diyet. Arch Med Res 199; 27: 519-23.

Maheu E Mazieres B Valat JP ve ark. Diz ve kalça osteoartrit tedavisinde avokado / soya sabunlaşmayan maddeler semptomatik etkinliği: altı aylık tedavi süresi ile prospektif, randomize, çift kör, plasebo kontrollü, çok merkezli klinik deneme ve kalıcı gösteren iki aylık bir izlem Efekt. Artrit Rheum 199; 41: 81-91.

Naveh E Werman MJ, Sabo E, Neeman I. Yağsız avokado hamuru vücut ağırlığı ve toplam hepatik yağ azaltır, ancak kolesterol diyeti ile beslenen erkek sıçanlarda plazma kolesterolü artırır. J Nutr 200; 132: 2015-8 ..

Stucker M Memmel U, Hoffmann M, et al. Plak sedef tedavisinde avokado yağı içeren vitamin B (12) krem. Dermatoloji 200; 203: 141-7.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon