ayaktan elektrokardiyogram

her zamanki faaliyetlerini yaparken bir ayaktan elektrokardiyogram (EKG veya EKG) kalbinizin elektrik aktivitesini kaydeder. Eğer test sırasında yürümek mümkün olan ayaktan anlamına gelir. izleme Bu tip ayaktan EKG, Holter izleme, 24 saat EKG, ya da kardiyak olay izleme denebilir.

arayın ve gelip veya belirli aktiviteler sırasında meydana düzensiz kalp atışları kayıt; göğüs ağrısı veya basınç, baş dönmesi veya bayılma neyin neden olduğunu öğrenin. Bunlar kalp problemleri belirtileri olabilir; senin kalp kasına yetersiz kan akımı arayın. Bu iskemi denir; Bir düzensiz kalp atışı için tedavi çalışıp çalışmadığını görmek için kontrol edin.

Birçok kişi zaman zaman düzensiz kalp atışları (aritmi) var. Bunun anlamı onlar belirtileri olan aynı zamanda ortaya son onlar olup olmadığını ne kadar onlar ortaya ne sıklıkta ürettikleri desen türü, bağlıdır. aritmiler gelip Çünkü, doktor ofisinde iken bir kayıt zor olabilir.

ayaktan monitörler birkaç farklı türleri vardır. Doktorunuz sizin için en uygun ve kalp sorunu teşhis yardımcı büyük olasılıkla türünü seçecektir.

Ayaktan EKG izleme yapılır

Çektiğiniz tüm ilaçlar hakkında doktorunuza bildiriniz bile over-the-counter olanlar emin olun. Birçok ilaçlar bu testin sonuçlarını değiştirebilir.

EKG genellikle düzensiz kalp atışı hazır bir kalp sorunu izlemek için kullanılır. Yani doktorunuz herhangi bir önceki EKG sonuçlarının kopyalarını olduğundan emin olun.

pedler üzerine konur elektrodun önce bir duş ya da banyo yapın. Sen test sırasında pedleri ıslak almak mümkün olmayacaktır. Gevşek bir bluz veya gömlek giyin. metal düğmeler veya tokalı takı veya giysiler giymeyin. Onlar Kaydı etkileyebilir. Kadınlar aynı nedenle bir balenli sutyen giymek gerekir.