back-to-okul yapılacaklar listesi: ilkokulu

Çocuğunuz zaten bazı program çeşit, hatta anaokulunda olmuştur bile, yeni bir eğitim-öğretim yılının başlangıç ​​zordur. Geçiş çok daha kolay hale getirmek için bir yapılacaklar listesi sunar

KAYNAKLAR

SchoolFamily web sitesi

OnlineOrganizing web sitesi

Flu.gov web sitesi

Çocuğunuzun okula arayın veya çocuğunuzu kayıt hazırlanmak için okulun web sitesini kontrol. Sen ikamet veya aşı kayıtlarının kanıt gerekebilir; Bir grip aşısı ve gerekli olan diğer aşılar için doktorun muayenehanesine bir ziyaret programı; acil iletişim bilgileri ve çocuğunuzu alabilirsiniz kişilerin adlarını doldurun. Ayrıca, çocuğunuzun sağlık ihtiyaçları, ilaçlar, veya alerji hakkında okula bildirmek; carpooling ilgili komşular ve arkadaşlar arayın. okul başlamadan önce diğer sürücüler ve biniciler için çocuğunuzu tanıtın. Bu bir Sürmek sürme konusunda çocuğunuzun daha rahat olmasına yardımcı olacaktır; Okul sonrası bakım düzenleyin. nasıl gidilir, her gün gidin ve nereye çocuğunuzun bilir emin olun; Hasta günlerde okulun politikasını gözden geçirin ve hasta günlerde çocuğunuza bakım olacak kimin; Çocuğunuz hasta olur ve bir kaç gün için evde kalmak zorunda olmadığını ne için bir plan hazırlayın. de artık ateşi sonra en az 24 saat boyunca çocuğunuzu evde tutun ve evde herhangi bir kardeşi tutun.

yaya, bisiklet ve otobüs güvenliği ile ilgili çocuğunuzu hatırlatın. Çapraz yürüyüşler, güvenli yolları kullanmak için onlara rehberlik ve otobüs arkasında yürümek asla; o paketi yardımcı olabilir çocuğunuzla birlikte bazı çekici sağlıklı aperatifler ve öğle yemeği planlayın. nasıl okulda sağlıklı gıdaları tercih etmek çocuğunuza öğretmek; ödev nerede yapıldığını ve aldığında için kurallar oluşturmak. Okul dışı faaliyetler ile de uyum içinde nasıl beklentileriniz hakkında konuşun. Ayrıca okuldan sonra yaşına uygun işleri tartışmak; Okula (vs. sırt çantası, bildiriler, kitap,) gitmek şeyler koymak evinizde bir yer ayarlayın. ertesi sabah orada şeyler koymak için her gece yatmadan önce birkaç dakikanızı ayırın; Çocuğunuzun uyku düzeninin bir parçası olarak, ertesi gün için biraz planlıyoruz. kahvaltı yiyecekleri ve çocuğunuzla giysi yola; Bir yatak saati ayarlayın ve ona sopa. Sakinleştirici ritüeller – banyo, okuma ve yumuşak müzik – yardımcı olacaktır. Eğer düzenli bir program ayarlayın eğer çocuğunuz daha az zahmetle, taze uyanacak; Okul öncesi yok TV: Bir basit bir kural sabah kaos ve dikkat dağıtıcı azaltabilir.

Okula başlarken onun duygularını çocuğunuz ile konuşmak için sakin bir zaman bulun. (Çocuğunuz ev adresinizi ve en sık kullandığınız telefon numarasını ezberlemek Yardım .; kendi endişeler hakkında konuşmak için çocuğunuzun başka birini bulun;. Sağlıklı Çocuğunuzun tutmaya yardımcı bir doku ya da dirsek içine öksürük ve hapşırma Çocuğunuza öğretin veya omuz doku mevcut değil mi Ayrıca, sağlıklı el yıkama ve oyuncaklar ve kişisel eşyaları sağlıklı paylaşımı hakkında konuşmak;. konuşma çocuğunuzla tür olmanın konusunda, yabancılarla konuşurken ve diğer insanların araçların içine alma hakkında çocuğunuzun kurallara İnceleme diğerleri, arkadaş edinme ve nasıl zorbalık ve alay işlemek için.

Bu tür kalemler, kağıt, sanat malzemeleri, sırt çantası ve beslenme çantası gibi temel okul malzemeleri, Pick up; mix ve maç okul giysileri seçin. Eğer spor gerekirse giysi ve ceket ya da ceket olduğundan emin olun.

Çocuğunuzun Eczem için Yardım; Nasıl DEHB Your Life Etkileyen mı; Kids Karın Troubles için Yardım

Gerçekler: Kids ‘Ağız Sağlığı; Çocuk Vizyonu Ekranlanması; 9 Şaşırtıcı Nedenleri Daha Uyku Get