Bakteriyel vajinozis-ilaçlar

antibiyotikler metronidazol (örneğin Flagyl ve Metrogel gibi), klindamisin (örneğin Cleocin ve Clindesse gibi) ve tinidazol (örneğin Tindamax gibi), bakteriyel vajinoz tedavi etmek için kullanılır. Eğer reçete edilir antibiyotik bağlı olarak, ağız yoluyla almak veya vajinal kullanabilirsiniz.

Bakteriyel vajinozis tedavi göz önüne alındığında, doktorunuza danışın yapmanız gerekir olup olmadığını

klindamisin krem ​​ve Yumurtacığa petrol lateks zayıflatabilir. Bu prezervatif ve diyafram kırmak anlamına gelir ve CYBE ya da gebelikten korumalı olmayabilir.

vajina içine yerleştirilen ağızdan ilaç veya ilaç kullanın. Bazı kadınlar yerine bir vajinal ilaç kullanarak daha hap almayı tercih; Eğer tedavi edilmektedir süre boyunca seks kaçının; menstrüel dönemde tedaviye devam edin. vajina yerleştirilen Tıp senin döneminde kullanmak zordur, ancak doktorunuz bu süre içinde tedaviye devam tavsiye edebilir; metronidazole veya tinidazol ile tedaviniz süresince alkol tüketmekten kaçınınız. Eğer onlardan biri çekerken Eğer alkol içmek Bu ilaçlar şiddetli bulantı ve kusmaya neden olabilir. Klindamisin değil.