Barrett özofagus: belirtileri, nedenleri ve tedavileri

Barrett özofagus gastroözofageal reflü hastalığının açılımı GÖRH ciddi bir komplikasyondur. dokuya değişiklikler bağırsak astarı benzer – mideye ağızdan yiyecek taşıyan tüp – Barrett yemek borusu, normal doku yemek borusu astar. GÖRH kronik belirtileri olan kişilerin yaklaşık% 10 Barrett özofagusu geliştirmek.

mide asidi yemek borusu içine mide yukarıya sıçraması zaman mide ekşimesi asit reflü neden olur. Mide yanması tetikler kişiden kişiye farklılık, ancak insanların çoğu benzer mide ekşimesi belirtileri; Sadece yedikten sonra ortaya çıkar ve birkaç saat için birkaç dakika sürer göğüs arkasında göğüste bir yanma hissi; Göğüs ağrısı, özellikle eğilirken yatarken veya yedikten sonra. hemen her açıklanamayan göğüs ağrısı için doktora gerektiğini unutmayın. sanmayın …

Bu kanser riski Barrett özofagusu olan kişilerde daha yüksek olmasına rağmen, hastalık hala nadirdir. Az Barrett özofagusu olan kişilerin% 1’den bu özel kanseri gelişir. Eğer Barrett özofagus tanısı oldum eğer Yine de, bu yemek borusu rutin muayeneleri olması önemlidir. Hastalık tedavi daha kolaydır zaman yaymak ve daha önce rutin muayene ile, doktor, erken kanser öncesi ve kanser hücrelerini keşfedebilirsiniz.

GÖRH olan insanlar bu tür mide ekşimesi, boğazın arkasında bir ekşi, yanma hissi, kronik öksürük, larenjit ve bulantı gibi belirtilerle karşılaşabilirsiniz.

Eğer yiyecek veya sıvı yutmak zaman, otomatik olarak mide boğaz çalışan bir çukur, kas tüp yemek borusu geçer. alt özofagus sfinkter, bu mide birleştiği yemek borusu sonunda kas halkası, yemek borusuna kadar yükselen mide içeriğini tutar.

Mide gıda sindirimi için asit üretir, ama aynı zamanda ürettiği asit korunmaktadır. GÖRH olan, mide içeriği yemek borusuna geri akar. Bu geri akış olarak da bilinir.

Asit reflüsü olan insanların çoğu Barrett özofagus gelişmez. Ancak sık asit geri akışta olan hastalarda, yemek borusu normal hücreler sonunda Barrett özofagus olmak bağırsaktaki hücreler benzer hücreler ile ikame edilebilir.

GÖRH ile Hayır Herkes Barrett özofagusu geliştirir. Ve Barrett özofagus ile herkes GERD vardı. Ancak uzun süreli Mide birincil risk faktörüdür.

Herkes Barrett özofagus gelişebilir, ancak uzun vadeli GERD oldu beyaz erkeklerin başkalarının bunu geliştirmek için daha olasıdır. Diğer risk faktörleri genç yaşta GÖRH başlamasını ve mevcut ya da geçirilmiş sigara öyküsü yer alıyor.