Bayt

Terapötik Sınıf: Bağışık Serum

Baytet için kullanır

Son yıllarda, tüm tetanoz vakalarının üçte ikisi 50 yaş ve üzerindeki kişilerdeydi. Geçmişte bir tetanoz enfeksiyonu, gelecekte tetanozdan bağışıklık kazanmaz.

Tetanoz immün globulin, vücudunuza, tetanoz enfeksiyonuna karşı korumak için gereken antikorları vererek çalışır. Buna pasif koruma denir. Bu pasif koruma, vücudunuzun tetanoza karşı kendi antikorlarını üretene kadar vücudunuzu koruyacak kadar uzun sürer.

Tetanoz immün globulin, yalnızca doktorunuzun veya diğer sağlık profesyonellerinin gözetiminde veya onayı ile verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda Tetanoz immün globulinin kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu tıbbın çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Diğer yaş gruplarında yaşlılarda tetanoz immün globulin kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi yoktur. Bununla birlikte, yaşlı erişkinlerde tetanoz immün globulinin etkilerinin genç insanlardakinden farklı olduğuna dair bir kanıt bulunmamaktadır.

Baytet’i Kullanmadan Önce

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, tetanoz immün globülin kullanımını etkileyebilir. Başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirin.

Bu bölüm, tetanoz immün globulin içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Baytet’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Tetanoz diazepam, Valium, metokarbamol, Robaxin, klorpromazin, Torazin, Robaxin-750, Diastat, penisilin g potasyum

Tetanoz Profilaksisi tetanoz toksoid, Adacel (Tdap), Boostrix (Tdap), Pentacel, Tenivac (Td), Pediarix, difteri toksoid / tetanoz toksoidi, Daptacel (DTaP), Kinrix

Tetanoz immün globulininin doğru kullanılması

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için BayTet destek grubuna katılın.

Baytet Yan Etkiler

BayTet (tetanoz immün globulin)