bebek, oyunlar, oyuncaklar, koku, tat, dokunma, işitme, duyuları, 9 aylık, 10 aylık

Eğer bebeğiniz daha önce bir zevk olduğunu düşündüm, önümüzdeki birkaç hafta ve ay içinde gerçek bir tedavi için konum. O daha fazla yer alma ve meşgul, ve sizinle oyun oynamayı seviyor oluyor.

Bebeğinizin Gelişimi Bu Hafta

Bu gün evde bir papağan var! Bu yaştaki bebekler sürekli çevrelerindeki insanların sözlerini ve hareketlerini taklit etmeye çalışıyorlar.

Onlar ifade edebilir çok daha iyi anlamak ve onlar taklit yoluyla onları anlamak yapmaya çalışıyoruz.

Bebeğin burun nerede? Ona sor, “Nerede bebeğin burnu değil mi?” ve daha sonra gelin. Ardından, “Nerede annenin burnu değil mi?” ve sizin için etmektedir. Sen böylece kulaklar, gözler, saç ve ile yapabilirsiniz; koku oyunu. Ona sabun, baharat, çiçek ve kir gibi, kokusu farklı şeyler verin. (O dokular ile Fun .; olmamalıdır şeyler yemek onu tutmak için hazır olun onu idare ve ipek, kadife, pamuk ve kadife gibi farklı kumaşlar ile oynayalım;.. Temizleme oyunu ona bir oyuncak süpürge veya küçük toz ver kumaş ve onu sizinle “temiz” izin verin.

Bu aşamada en iyi şekilde yararlanın

Sen merak olabilir

Hemen geri onu taklit. Bu dikkat olduğunuzu gösterir ve denemeye devam etmesini teşvik eder; o da “gerçek” kelimeleri olmasa bile, kullandığı normal “kelimeleri” için dinleme. Sen ona anlam olduğunu fark edebilir; “Ne kadar büyük? Sooo büyük bebek!” Gibi, jest oyna Daha sonra başınızın üzerinde, ilk önünüzde – ve farklı şekillerde alkışlar. Ve klasik oyun peek-a-boo yeni katlanmış deneyin; nesneleri işaret ve onlara isim. Bir şeye işaret zaman, ne olduğunu söyle emin olun.

Nasıl bebekler konuşmayı öğrenirler. Şimdi aylarca, bebeğinizin kendi dilinde sesleri tanımak için onun kulaklarını eğitimli olduğunu biliyor muydunuz; Ne bebek uyarılar. Artık onun evine çok tanıdık. Bir şey yeni koyarsanız Yani, hemen fark edeceksiniz; Bebeğiniz psişik mi? baba kapıdan yürüyor hemen önce, o beklenti kapıda görünüyor ya da doğru hareket eder. Hayır, muhtemelen bazı şeyler zaman rutin zaman tanımak öğrendi. “Ben yemek yemek, sonra Baba eve geliyor!

Infectio dan Bebek korunması; Bebeğin Vizyonu: Your Baby görün neler; Bebeğinizin Egzama için Yardım

Los İşitme Erken İşaretler; Your Kids Koruyun: Sizin Shot alın; Kreşler de Mikroplar: Sorular Ask