Belsomra: kullanır, dozaj, yan etkiler ve uyarılar

Belsomra nedir?

Belsomra uykusuzluğun tedavisinde kullanılır (uykuya dalmak veya uykuda kalma sıkıntısı).

Belsomra, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Narkolepsi varsa Belsomra kullanmamalısın.

Önemli bilgi

Suvorexant’a alerjiniz varsa ya da narkolepsiniz varsa Belsomra kullanmamalısınız.

Belsomra alışkanlığı oluşturuyor olabilir. Bu ilacı kesinlikle başka biriyle, özellikle de madde bağımlılığı veya bağımlılığı öyküsü olan biriyle paylaşmayın. İlacı başkalarının alamadığı bir yerde tutun.

Belsomra’nın sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, var ise doktorunuza bildirin.

Depresyon öyküsü veya intihar konusundaki düşünceler

Bu ilacı almadan önce

Uyku apnesi (solunum durur uykuda); veya

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) veya diğer solunum bozuklukları.

Hükümet gebelik kategorisi C. Suvorexant’ın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz veya bu ilacı kullanırken hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Ayrıca bkz: Gebelik ve emzirme uyarıları (daha ayrıntılı olarak)

Suvorexant’ın anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız doktorunuza bildirin.

Belsomra, 18 yaşından küçük herhangi birinin kullanımı için onaylanmamıştır.

Belsomra’yı doktorunuzun yaptığı gibi uygulayın. Reçetenizin etiketindeki tüm talimatları izleyin. Doktorunuz zaman zaman en iyi sonucu elde ettiğinizden emin olmak için dozunuzu değiştirebilir. Bu ilacı kesinlikle daha büyük miktarlarda veya reçete süresinden daha uzun süre kullanmayın.

Belsomra gece başına sadece bir kez alınmalıdır. Yatmadan önce veya yatmadan önce 30 dakika içinde bu ilacı al.

Belsomra sizi uyutur. Uykunuzu belirlemek için en az 7 saatiniz olmadıkça bu ilacı normal uyanma saatlerinizde kullanmayin.

Bir yemek yedikten kısa süre sonra Belsomra’yı kullanmaktan kaçının. İlaç bu süre içinde de işe yaramayabilir.

Bu ilacın kullanıldığı bazı insanlar, araba kullanmak, yemek yiyorken veya telefon görüşmesi yapmak gibi etkinliklerde bulunur ve daha sonra etkinlikten anıları olmaz. Bu olursa, Belsomra almayı bırakın ve uyku bozukluğunuz için başka bir tedavi hakkında doktorunuzla konuşun.

Bu ilacı aldıktan sonra uyanmak, konuşmak veya sabaha karşı hareket etmek zaman alabilir. Halüsinasyonlarınız olabilir veya uyandığınızda hala birkaç dakika rüya gördüğünüzü hissedebilirsiniz.

Uykusuzluk belirtileriniz düzelmezse veya üst üste 7-10 gece Belsomra’yı kullandıktan sonra daha da kötüye giderse, doktorunuzu arayın.

Nem, ısı ve ışıktan uzakta oda sıcaklığında saklayın.

Her yeni şişeden alınan ilaç miktarını takip edin. Belsomra istismar uyuşturucusudur ve birisinin ilacını yanlış veya reçetesiz kullanıp kullanmadığının farkında olmalısınız.

Uykusuzluk için her zamanki yetişkin dozu

Yatmadan 10 mg oral yoldan günde bir kez; Maksimum doz: günde bir kez 20 mg; Yorumlar; – Uyanış saatinden önce en az 7 saat kalan, yatmaya 30 dakika içinde giriniz .; -10 mg iyi tolere edilir, ancak etkili değilse, doz arttırılabilir .; -Yemekle veya yemekten hemen sonra uygulandığında gecikebilir .; Kullanım: Uykusuzluk uyku başlangıcı ve / veya uyku bakımı ile ilgili zorluklarla karakterizedir.

Belsomra yatmadan önce alındığından, sık sık bir doz programına girilmemiş olursunuz.

Belsomra’yı nasıl alayım?

Belsomra’yı terk ettiğiniz andan itibaren 8 saatten az bir sürede araç kullanmıyorsanız sizi uyarması gereken herhangi bir şey yapmayın.

Belsomra, düşüncelerinizi veya tepkileri azaltabilecek yan etkilere neden olabilir. Bu ilacı aldıktan sonra sabahları hala uykulu hissedebilirsiniz. Uyuşturucu kullanırken bu ilacın sizi nasıl etkileyeceğini bilene kadar, araç kullanırken, uyanıkken ve uyanık olmanızı gerektiren herhangi bir şey yaparsanız dikkatli olun.

Suvorexant kullanırken alkol almayın. Alkol, uyuşukluk da dahil olmak üzere bu tıbbın yan etkilerinin bir kısmını artırabilir.

Uyuşturucu kullanan diğer ilaçları (soğuk tıp, ağrı kesici ilaçlar, kas gevşeticiler ve depresyon veya anksiyete için ilaç gibi) kullanmayın.

Yiyecek, içecek ya da etkinlikle ilgili kısıtlamalar hakkında doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Belsomra’ya karşı bu alerjik reaksiyon belirtileri varsa, acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Belsomra kullanmayı bırakın ve varsa derhal doktorunuzu arayın.

Alışılmadık düşünceler veya davranış

Halüsinasyonlar; veya

Kendinize zarar verme düşünceleriniz.

Fazla kiloluyorsanız, yan etkilere sahip olma ihtimaliniz daha yüksek olabilir.

Ortak Belsomra yan etkileri şunları içerebilir:

Belsomra doz bilgileri

Gündüz uykusu, baş dönmesi, zayıflık, “uyuşturulmuş” veya hafif başlı

Bir doz özledimse ne olacak?

Amnezi veya unutkanlık

Bacaklarınızda zayıf bir his; veya

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Garip rüyalar.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Belsomra’yı ele geçirirken nelere dikkat etmeliyim?

Kullandığınız tüm ilaçları ve özellikle Belsomra ile tedaviniz sırasında kullanmaya başlamış veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları doktorunuza bildirin

Digoksin

Imatinib

Nefazodon

Sarı Kantaron

Verapamil

Bir antibiyotik – siprofloksasin, klaritromisin, rifampin, telitromisin

Antifungal ilaç – itrakonazol, ketokonazol, posakonazol, vorikonazol

Hepatit C ilaçlar – boceprevir, telaprevir

HIV / AIDS ilaçları – atazanavir, kobicistat (Stribild, Tybost), delavirdin, fosamprenavir, indinavir, nelfinavir, ritonavir, sakinavir; veya

Nöbet ilacı – karbamazepin, fosfenitoin, fenobarbital, fenitoin, primidon.

Bu liste tam değil. Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere diğer ilaçlar suvorexant ile etkileşime girebilir. Bu ilac kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemektedir.

1.01.2014-11-16, 9:27:58 AM.

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Programı 4 Kötüye kullanım için bazı potansiyel

Onay Tarihi Takvim Hükümette uyuşturucu tarihi

Insomnia melatonin, lorazepam, amitriptilin, ambiriptilin, ambiriptamin, zolpidem, diphenhidramin, temazepam, doksepin, Elavil, Lunesta, Restoril, eszopiklon, Sonat, Rozerem, triazolam, zaleplon, Silenor, Halcion, doksilamin, Dalmane, ramelteon, 5-HTP, Tylenol PM, estazolam

Belsomra yan etkileri

Belsomra’ya hangi diğer ilaçlar etki eder?

Belsomra (suvorexant)