benign rolandik epilepsi belirtileri, nedenleri, tedavileri

İyi huylu rolandik Epilepsi Epilepsi bir şeklidir. Bu durumdaki, nöbetler yüz ve bazen de vücudu etkiler. Bunun bir sonucu olarak, bozukluk bazı çocuklar için sorunlara neden olur. Hemen hemen her zaman ergenlik ile olsa da, kaybolur.

Benign rolandik epilepsi çocuklarda epilepsi vakalarının yaklaşık% 15’ini. ilk benign rolandik epilepsi nöbetleri geliştirirken, ortalama çocuk 6 ila 8 yaşında. Yetişkinler, ancak bu epilepsi formu ile etkilenmez.

nöbetler beynin rolandik bölge orijinli çünkü “rolandik” denir. Bu yüzü kontrol eden alandır. Bu nöbetler beynin belli bir bölümünde başlayan çünkü onlar kısmi nöbetler olarak adlandırılır.

Benign rolandik epilepsi da “Sentrotemporal dikenli benign çocukluk epilepsi” denir. Bu genellikle bir elektroensefologram (EEG) üzerinde yarattığı beyin dalgaları bir desen anlamına gelir.

Hiç kimse benign rolandik epilepsi neden biliyor. Epilepsi ile yakın akrabaları olan çocuklar biraz daha durum gelişebilir muhtemeldir.

epilepsi her türlü, nöbetlerde benign rolandik epilepsi sonuçları gibi. benign rolandik epilepsi nöbetleri genellikle hafiftir. Bunlar tipik yüz başlayacak ve çeşitli biçimlerde alabilir

yaklaşık bir benign rolandik epilepsisi olan her iki çocuktan ise, nöbetler beynin geri kalanı için rolandik alana yayılmıştır. Bu durumda, nöbet, bir sekonder jeneralize nöbet olarak adlandırılır. Onlar da tonik-klonik nöbetler olarak adlandırılır. Onların belirtileri tanık daha endişe verici olan

Genellikle iyi huylu rolandik epilepsi, nöbetler uyku sırasında ortaya çıkar. Bu nedenle, hepsi de fark edilmeyebilir. Diğer zamanlarda, ebeveynler çocuklarının odasında gece sesler araştırdıktan sonra nöbet tanık.

benign rolandik epilepsisi olan bazı çocuklar da olabilir

benign rolandik epilepsisi olan bu çocukların daha fazla dikkat ve tedavi gerekebilir.