Benzotik

Terapötik Sınıf: Anestetik, Yerel

Benzotik için kullanır

Farmakolojik Sınıf: NSAID

Kimyasal Sınıf: Pirazolon

, Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bebekler, özellikle 3 aylıktan küçük bebekler, bu kombinasyon tıbbında benzokainin etkilerine karşı özellikle hassas olabilirler. Bu, yan etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir. Bununla birlikte, bu ilacın büyük çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda antipirin ve benzokain kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu ilacın yaşlılarda yaşlılarda olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

Benzotik Kullanmadan Önce

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, antipirin ve benzokain kombinasyonunu etkileyebilir. Eğer doktorunuza bildirirseniz emin olun;

Bu bölüm, antipirin ve benzokain içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Benzotik için özel olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Damlaları uygulamadan önce birkaç dakika elinizi tutarak kulak damlalarını vücut sıcaklığına (37 ° C veya 98.6 ° F) kadar ısıtabilirsiniz.

Kullanmak

Kulak tıkanıklığını gidermek için bu ilacı kullanıyorsanız, bu ilacı 2 veya 3 gün kullandıktan sonra kulak ılık su ile yıkanmalıdır. Bu genellikle doktorunuz tarafından yapılır. Kulağı kendiniz yıkamaya yöneltildiyseniz, bunu nasıl düzgün yapacağınızı öğrendiğinizden emin olun. Talimatları dikkatle izleyin.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Aşağıdaki yan etkiler ilaca alerjik bir reaksiyon geçirdiğiniz anlamına gelebilir.

İlaçlardan herhangi birinin olması durumunda hemen kullanmayı bırakın. Aşağıdaki etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici olup olmadığını doktorunuza danışın

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Antipirin ve benzokainin doğru kullanımı

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Otitis Media amoksisilin, azitromisin, Augmentin, sefaleksin, Bactrim, Keflex, Zithromax, sefdinir, sülfametoksazol / trimetoprim, eritromisin, seftriakson, klaritromisin

Kulak Parmağına Karışma Debrox, Kulak, Aurodex, Sıvı Kulak Temizleme, karbamit peroksit kulak, A / B Otic, Auro, Mollifen

Benzotik yan etkiler

Antipirin / benzokain otik