beta-alanin: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

3-aminopropanoik asit, 3-aminopropionik asit, asit 3-aminopropanoïque, asit 3-aminopropionique, asit AminÃNon Essentiel, asit Bêta-amina, B-Ala, B-alanin, B-aminopropionik asit, beta-Alanina, Bêta- alanin, beta-alanin etil ester, beta-am ..; Tüm Adları gör 3-aminopropanoik asit, 3-aminopropionik asit, asit 3-aminopropanoïque, asit 3-aminopropionique, asit AminÃNon Essentiel, asit Bêta-amina, B-Ala, B-alanin, B-aminopropionik asit, beta-Alanina , Bêta-alanin, beta-alanin etil ester, beta-amino asit, esansiyel olmayan amino asit; gizle İsimler

Beta-alanin, bir temel olmayan amino asittir. Esansiyel olmayan amino asitler, vücut tarafından yapılabilir, bu nedenle gıda tarafından sağlanacak gerekmez. Amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır; Beta-alanin, atletik performansı ve egzersiz kapasitesinin geliştirilmesi, yağsız kas kütlesini inşa ve yaşlılarda fiziksel işleyişini geliştirmek için kullanılır.

Beta-alanin, bir amino asittir. Vücutta bu kas etkileyebilecek diğer kimyasal dönüştürülür.

Muhtemelen Etkili fo; Fiziksel performans. Bazı araştırmalar, beta-alanin alarak alçakgönüllülükle özellikle yüksek yoğunluklu egzersiz ve kuvvet antrenmanı sırasında, fiziksel performansın bazı önlemler geliştirir gösterir. Beta-alanin takviyeleri de fiziksel performansını artırmak ve yaşlı yetişkinlerde kas yorgunluğu geciktirebilir. Araştırmacılar bu faydalar düşme riskini azaltmak olabilir umutluyuz, ama emin olduğu için çok erken. Diğer araştırmalar beta-alanin, kreatin monohidrat, arginin, alfa-ketoisocaproate ve lösin (NO-Shotgun) içeren belirli bir ürün direnç eğitimi katılan erkeklerde yağsız kütlesi ve gücü artırabileceğini göstermektedir. Ancak, tüm araştırma, fiziksel performans üzerinde beta-alanin yararlı etkilerini göstermektedir. çelişkili sonuçlar çalışmalarında katılımcıların az sayıda veya takviyesi, değişken egzersiz protokolü kullanılan dozlarda değişkenlik, süresine bağlı olabilir ve popülasyonları okudu. Çoğu araştırma, belirli bir beta-alanin ürün (CarnoSyn, Doğal Alternatifler Uluslararası) kullandı; Yetersiz Kanıt fo; Sıcak basmaları. Erken araştırma, beta-alanin alarak menopozal kadınlarda sıcak basması azaltmada ilaç veraliprid daha az etkili olduğunu göstermektedir. Daha fazla kanıt bu kullanım için, beta-alanin etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Kısa bir süre için uygun ağız yoluyla alınan beta-alanin OLASI güvenlidir. Yan etkiler, beta-alanin, orta doz bildirilmemiştir. Yüksek dozlarda kızarma ve karıncalanma neden olabilir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme ise beta-alanin alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda beta-alanin Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

Aşağıdaki dozlarda bilimsel Araştırma, incelenmiştir; Moût BY; 3,2-6,4 gram günlük belirli bir beta-alanin ürün (CarnoSyn, Doğal Alternatifler International): Fiziksel performansını artırmak için.

Referanslar

Bakardjiev, A. ve Bauer, primer kültür içinde iskelet kası hücrelerinde beta-alanin ve karnozin biyosentezinin K. taşınması. Eur J. Biochem 10-15-199; 225 (2): 617-623.

Tenekesi, T.P., Kinsland, C ve Strauss, E. Bakterilerde koenzim A’nın biyosentezini. Vitam Horm. 200; 61: 157-171.

Dunnett, M. Harris, gluteus mediusun Karnozin içeriğine oral p-alanin ve L-histidin takviyesi R.C. etkisi. Atçılık Vet.J Suppl 199; 30: 499-504.

Hoffman JR, Ratamess, NA, Faigenbaum, AD, Ross, R., Kang, J., Stout, JR ve hikmet, JA Kısa süreli beta-alanin takviyesi eğitim hacmini artırır ve kolej futbolcuların yorgunluk öznel duyguları azaltır . Nutr Res 200; 28 (1): 31-35.

Hoffman J. Ratamess, N., Kang, J., Mangine, G., Faigenbaum, A., ve Stout, kuvvet / güç sporcularda performans ve endokrin yanıtları kreatin ve beta-alanin takviyesi J. Etkisi. Int J sporları Nutr Exerc Metab 200; 16 (4): 430-446.

Kendrick, IP, Kim, HJ, Harris, RC, Kim, CK, Dang, VH, Lam, TQ, Bui, TT, ve hikmet, 4 hafta beta-alanin takviyesi ve tip I carnosine konsantrasyonları üzerindeki izokinetik eğitim JA etkisi II insan iskelet kası lifleri. Eur J Appl.Physiol 200; 106 (1): 131-138.

Kern, B ve Robinson, kolej güreşçi ve futbolcuların performansı ve vücut kompozisyonu üzerine beta-alanin takviyesi T. Etkileri. J Int Soc Spor Nutr 200; 6 (Ek 1)

Renaud, R. ve Macler, J. [menopoz nedeniyle sıcak basması tedavisi. iki ilacın karşılaştırmalı çalışma (yazarın transl)]. Sem.Hop. 2-18-198; 57 (7-8): 353-355.

Shelmadine, B., Cooke, M., Buford, T., Hudson, G., Redd, L. Leutholtz, B. ve Willoughby DS direnci egzersiz 28 günlük Etkileri alıcı ticari olarak temin edilebilen, önceden çalışma ek NO-Shotgun (R), vücut kompozisyonu, kas kuvveti ve kütle, uydu hücre aktivasyonu belirteçleri ve erkeklerde klinik güvenlik belirteçleri üzerine. J Int Soc Spor Nutr 200; 06:16.

Smith, AE, Walter, AA, Graef, JL, Kendall, KL, Ay, JR, Lockwood, CM, Fukuda, DH, beta-alanin takviyesi ve yüksek yoğunlukta Beck, TW, Cramer, JT ve Stout, JR Etkileri bana dayanıklılık performansı ve vücut kompozisyonu üzerine interval antrenman; çift-kör bir çalışma. J Int Soc Spor Nutr 200; 6: 5.

Tallon, M.J., Harris, R.C., Boobis, L.H., Fallowfield, J.L. ve Wise, J.A. vastus lateralis Karnozin içeriği direnci eğitimli vücut geliştiriciler yüksektir. J Gücü 200 Cond.Res; 19 (4): 725-729.

Van Thienen R., Van, Proeyen K. Vanden Eynde, B., Puype, J. Lefere, T, ve Hespel, S. beta-alanin dayanıklılık bisiklet sürat performansını artırır. Med Sci Sports Exerc 200; 41 (4): 898-903.

yorgunluktan aerobik güç, solunumsal ve laktat eşik ve zamanında beta-alanin ve kreatin monohidrat takviyesi 28 gün Zoeller, R. F., Stout, J. R., O’kroy, J. A., Torok, D. J. ve Mielke, M. Etkileri. Amino.Acids 200; 33 (3): 505-510.

Derave W Özdemir MS Harris RC ve diğ. Beta-Alanin takviyesi kas carnosine içeriği zenginleştirerek ve eğitimli sprinterlar tekrarlanan izokinetik kasılma nöbetleri sırasında yorgunluk zayıflatır. J Appl Physiol 200; 103: 1736-1743.

Harris RC, Tallon MJ, Dunnett M, et al. ağızdan verilen beta-alanin emme ve insan vastus lateralis kas Carnosine sentezi üzerindeki etkisi. Amino asitler 200; 30: 279-89.

Tepesi, CA, Harris RC, Kim HJ, et al. iskelet kası Carnosine konsantrasyonları ve yüksek yoğunluklu bisiklet kapasitesi üzerinde beta-alanin takviyesi etkisi. Amino asitler 200; 32: 225-33.

Hobson RM, Saunders B, Ball G, ve ark. egzersiz performansı üzerinde ß-alanin takviyesi Etkileri: Bir meta-analiz. Amino asitler 201; 43: 25-37.

Hoffman J Ratamess NA Ross R. ve diğerleri. Beta-alanin ve egzersiz hormonal yanıt. Int J Sports Med 200; 29: 952-8.

Kantha SS, Wada, S, Tanaka, H, ve ark. Karnozin beslenme hakaret tabi sürekli fibroblast kültüründe hücre morfolojisi tutulmasını sürdürmektedir. Biochem Biophys Res Commun 199; 223: 278-82.

Kendrick IP Harris RC, Kim HJ, et al. direniş 10 hafta etkileri beta-alanin tüm vücut gücü takviyesi, kuvvet üretimi, kas dayanıklılık ve vücut kompozisyonu ile birlikte eğitim. Amino asitler 200; 34: 547-54.

Maynard LM, Boissonneault GA, Chow CK, Bruckner GG. Diyet karnozin yüksek düzeyde sıçan Soleus kasında karnozin ve histidin artan konsantrasyonları ile ilişkilidir. J Nutr 200; 131: 287-90.

Murota K, Terao J. Antioksidatif flavonoid quercetin: onun bağırsak emilim ve metabolizma ima. Arch Biochem 200 Biophys; 417: 12-7.

Stout JR, Cramer JT, Mielke M, et al. nöromüsküler yorgunluk eşiğinde fiziksel çalışma kapasitesi üzerinde beta-alanin ve kreatin monohidrat takviyesi yirmi sekiz gün Etkileri. J Güç Cond Res 200; 20: 928-31.

Stout JR, Cramer JT, Zoeller RF, ve ark. nöromüsküler yorgunluk ve kadınlarda solunum eşiğin onsent beta-alanin takviyesi Etkileri. Amino asitler 200; 32: 381-6.

Stout JR, Graves BS, Smith AE, et al. yaşlı (55-92 yaş) nöromüsküler yorgunluk beta-alanin takviyesi etkisi: çift kör randomize çalışma. J Int Soc Spor Nutr 200; 05:21.

Zaloga’nın GP Roberts PR Siyah, KW ve diğ. Karnozin kalp hücrelerinde hücre içi kalsiyum ve kasılma yeni bir peptid modülatörüdür. Am J Physiol 199, 272: H462-8.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon