beyin kanaması (kanama): nedenleri, belirtileri, tedavileri

Bir beyin kanaması inme türüdür. Beyin patlama bir arter neden oluyor ve çevresindeki dokularda kanama lokalize neden olan. Bu kanama, beyin hücrelerini öldürür.

importan; Raporda Amyotrofik Lateral Skleroz ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

travma, kan beyin dokuları tahriş olduğunda, şişme neden olur. Bu serebral ödem olarak bilinir. toplanmış kan hematom denilen bir kitle haline toplar. Bu koşullar yakındaki beyin dokusunda üzerindeki baskıyı artırmak ve hayati kan akımını azaltır ve beyin hücrelerini öldürür.

beyin ve beynin kaplama katmanları arasında veya kafatası ve beyin kaplama arasında kapsayacak zarlar arasında, beynin içinde oluşabilir Kanama.

çeşitli risk faktörleri ve beyin kanamalarının nedenleri vardır. En yaygın dahil

Bir beyin kanaması belirtileri değişebilir. Onlar kanama yeri, kanamanın şiddetine ve etkilenen doku miktarına bağlıdır. Semptomlar aniden ya da zamanla gelişebilir. Bunlar giderek daha da kötüye ya da aniden ortaya çıkabilir.