biberon diş çürükleri nedenleri, önleme ve daha

Ağız Sağlığı Trendler

Bebeklerde ve çok küçük çocuklarda diş çürüğü genellikle biberon diş çürümesi olarak adlandırılır. Sıvı veya (süt, formülü ve meyve suyu gibi) doğal şekerler olanlar uzun bir süre için bir bebek ‘ın dişleri sarılmak şekerli zaman biberon diş çürüğü olur. ağızda bakteri bu şeker gelişmek ve diş saldırı asitler yapmak.

biberon diş çürüğü genellikle üst ön dişlerin olur rağmen, diğer dişler de etkilenebilir.

bebek dişleri geçici olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle, önemli değil? Tekrar düşün. Bebek dişler, çiğneme, konuşma ve gülümseyerek için gereklidir. Onlar da yetişkin dişler için yer tutucu olarak hizmet vermektedir. biberon diş çürükleri tedavi edilmezse, ağrı ve enfeksiyon bırakılırsa neden olabilir. Ciddi çürümüş dişler çıkarılması gerekebilir.

dişler enfekte veya bağlı biberon diş çürümesine çok erken kaybolur, çocuğunuzun kötü beslenme alışkanlıkları, konuşma problemleri, çarpık dişleri ve hasarlı yetişkin diş gelişebilir. Buna ek olarak, yetişkin dişler sona erecek şansı büyük ölçüde artar çarpık edilir.

İyi haber, bir kaç basit adımda biberon diş çürümesine savmak yardımcı olabilir. Onlar erken yaşta iyi bir ağız hijyeni uygulamak yer alıyor. İşte nasıl

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar

Her beslenme sonrası temiz bir gazlı bezle ya da bez ile bebeğin diş etlerini silin; onun ilk diş geliyor diş macunu olmadan, çocuğunuzun diş fırçalama başlayın Eğer diş macunu kullanmayı seçerseniz, kullandığınız bir florür-özgür bir.; dişsiz bölgelerde temiz ve masaj diş etleri; Diş ipi kez tüm bebek dişleri gelmiş; Çocuğunuz boşlukları azaltmak yardımcı yeterli flor, oluyor emin olun. Yerel su temini florür içermiyorsa bir ek kullanmak gerekiyorsa, diş hekiminize veya doktorunuza danışın; Çocuğunuzun ilk doğum günü düzenli diş ziyaretleri programlayın. Diş hekimleri de çocuklarda diş çürümelerini önlemeye yardımcı olabilir özel mastik kaplamalar sunuyoruz.