Bir trans-yağ dedektif olmak

sağlık zarar verebilecek olanlar – – Eğer “kötü yağlar” dendiğinde muhtemelen doymuş çeşitli düşünüyorum. Kötü kolesterol veya LDL düzeylerini yanı sıra kalp hastalığı gibi ciddi koşulları yakalanma riskleri artırabilir olanlardır.

Eh, sen doymuş yağ bu bölümde bazı şirket var olduğunu bilmeli: trans yağ.

Sağlık-bilge, trans yağlar bir çifte nazar ile grev. Onlar da kötü kolesterol düzeylerini yükseltmek, ancak onlar da HDL veya “iyi” kolesterol azaltabilir. Birlikte, bu iki etki, kalp hastalığına yakalanma birincil riskler vardır ve bunlar birçok uzman trans yağlar doymuş yağ daha büyük bir kötü çocuk düşünün bir nedeni vardır.

Ne yapmak gerekiyor? Yeni başlayanlar için, günlük diyette doymuş ve trans yağ miktarlarını düşürmek. Sen alt yağlı süt ve sığır eti yağsız kesim gibi, az yağlı gıdalar seçerek yapabilirsiniz. (Bunlar az miktarda yağ, daha az doymuş yağ ve daha az trans yağ içerir.) Düşük yağlı kraker ve mikrodalga mısır haşhaş daha az toplam yağ, daha az doymuş yağ ve daha az trans yağ içerir. Resmi olsun.

Ve, popüler bir kavram olabilir, ama kendi yemek yapmıyor olabilir – evet, ev yapımı olanlar – gerçekten size yemek ne kadar yağ kontrolü yardımcı olur. Sen hazırlamak her tarifi türünü ve yağ miktarını seçmek için olsun. Eğer pasta kabuk, bisküvi ya da gofret, kullanım kanola yağı yerine kısaltılması yapmak ve kullanırsanız daha az genel olarak yağ yemek, mümkünse. Bu çok yardımcı olan akıllı değiştirmelerin var.

Ben doymuş, doymamış ve trans yağ gibi tüm bu terimleri söz tutun. Eğer yağ türleri hakkında düşündüğümüz zaman, bir sürü yağ molekülünün her tür hidrojen miktarı ile ilgisi yoktur unutmayın.

moleküller hidrojen tüm tam olduğunda – veya bununla doymuş yağ, oda sıcaklığında katı olma eğilimindedir. tekli doymamış yağlar karbon zincirinde bir çift bağa sahip ve çoklu doymamış yağlar birden fazla çift bağ vardır ve her ikisi de doymuş yağ ve trans yağlardan daha sağlığınız için daha iyidir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …