bira mayası: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Ekmek Mayası, Kuru Maya fermente, Faex, Faex medicinalis, LEVADURA de Cerveza, Levure, Levure de Bière, Levure de Bière İnaktif, Levure de Fırın, Levure FermentÃe, Levure MÃdicinale, Levure sache DÃshydratÃe, Şifalı Maya, Sacchar ..; Tüm İsimler Baker Mayası bakın, Kurutulmuş Maya fermente, Faex, Faex medicinalis, LEVADURA de Cerveza, Levure, Levure de Bière, Levure de Bière İnaktif, Levure de Fırın, Levure FermentÃe, Levure MÃdicinale, Levure sache DÃshydratÃe, şifalı Maya, Saccharomyces cerevisiae, S. cerevisiae; gizle İsimler

Bira mayası bira bira bir yan ürünü olan maya türüdür. bira mayası içeren besin takviyeleri genellikle non-yaşam, kuru maya içerir. İnsanlar ilaç yapmak için bira mayası kullanmak; Bira mayası, ishal için soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları, grip, domuz gribi, iştahsızlık, akne, adet öncesi sendromu (PMS), tekrarlayan deri (fronküloz) üzerine kaynar ve tip 2 diyabet için kullanılır. Ayrıca, B vitamini, krom ve bir protein kaynağı olarak kullanılmıştır.

Bira mayası krom içeriği nedeniyle, şeker hastalığı olan kişilerde kan şekerini düşürmek için kullanmaya ilgi var. Krom daha etkili vücut kullanımı, insülin yardımcı olabilir ve bu kan şeker seviyesini düşürür; Ayrıca, bira mayası ishal hafifletmeye yardımcı olabilir kimyasallar (bağırsak enzimleri) uyarmak gibi görünüyor; Aynı zamanda, bağırsak içinde enfeksiyonlara yol, hem de böyle bir grip ve soğuk algınlığı gibi viral akciğer enfeksiyonlara karşı vücudun savunma geliştirmek mücadele bakteri yardımcı olabilir; Bira mayası B vitaminleri ve protein kaynağıdır.

Muhtemelen Etkili fo; Premenstrüel sendrom (PMS). Ayrıca PMS semptomlarını azaltabilir ağızdan vitamin ve mineraller içeren belirli bir bira mayası hazırlık (Giuliani tarafından Sillix Donna) alarak; Yetersiz Kanıt fo; nedeniyle bakteri Clostridium difficile için kolon (kolit) şişmesi. 30 gün boyunca vankomisin bakteri Clostridium difficile kaynaklanan kolit tedavisinde ve tekrarını önlemek yardımcı olabilir ile birlikte 4 ay boyunca ağız yoluyla bira mayası alarak bir rapor vardır; Diyabet. Erken araştırma 8 hafta boyunca ağız yoluyla bira mayası içeren krom alarak şeker hastalığı olan kişilerde kan şekeri düzeylerini azaltabileceği düşünülmektedir. Ayrıca bazı diyabet ilaçları kullanma gereksinimini azaltabilir; Yüksek kolestorol. Erken araştırma 8 hafta boyunca ağız yoluyla krom içeren bira mayası alarak yüksek kolesterol olan kişilerde kolesterol (ya da â € œgoodâ € HDL) yüksek yoğunluklu lipoprotein total kolesterol ve artış seviyeleri kan seviyelerini azaltabilir önerir; soğuk algınlığı ve grip (influenza) gibi üst solunum yolu enfeksiyonu. Erken araştırmalar, belirli bir bira mayası ürün (Embria Sağlık Bilimleri tarafından Epicor) alarak son zamanlarda grip aşısı aldı sağlıklı insanlarda soğuk algınlığı veya grip riskini azalttığını göstermektedir. Bu ürün aynı zamanda belirtiler daha hızlı çözülmesine yardımcı olur; İştah kaybı; Akne; Haşlanmalar; İshal; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için bira mayası etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Bira mayası ağız kısa vadede alınan çoğu insan için OLASI GÜVENLİ görünüyor. Bu baş ağrısı, mide rahatsızlığı ve gaz (gaz) neden olabilir; Yeterince Bira mayası uzun süreli kullanımının güvenliği hakkında bilinen değil. Kısa süreli kullanım şaşmayın; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Eğer hamileyseniz veya bebek emziriyorsanız ise ağız yoluyla bira mayası alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Maya alerji: kaşıntı ve şişlik yaşayabilirsiniz alerjik ya da maya duyarlı insanlar; Crohn hastalığı: Bira mayası Crohn hastalığı daha da kötüleştirebilir. Eğer Crohn hastalığı varsa bira mayası kullanmayın; Diyabet: krom, kan şekeri düzeylerini düşürebilir içeren bira mayası alarak. Eğer diyabet hastasıysanız ve kan şekerinin düşmesi çok düşük hale getirebileceğini bira mayası ekleyerek, düşük kan şekeri için ilaç alıyorsanız. dikkatle kan şekeri izleyin.

Bira mayası tiramin denilen bir kimyasal içerir. tiramin Büyük miktarda yüksek kan basıncına neden olabilir. Ama vücudun doğal ondan kurtulmak için tiramin ayırır. Bu genellikle yüksek kan basıncı neden olmasını tiramin önler. Depresyon için kullanılan bazı ilaçlar tiramin kırmayı vücut durdurun. Bu vücut ve tehlikeli derecede yüksek tansiyon çok fazla tiramin neden olabilir; Depresyon için kullanılan bu ilaçların bazıları fenelzin (Nardil), tranilsipromin (Parnate), ve diğerleri.

Bira mayası bir mantardır. mantar enfeksiyonları için ilaçlar ve vücut üzerinde mantar azaltmaya yardımcı olur. mantar enfeksiyonları için ilaçlar ile bira mayası alarak bira mayası etkinliğini azaltabilir; mantar enfeksiyonu için bazı ilaçlar flukonazol (Diflucan), terbinafin (Lamisil), itrakonazol (Sporanox), ve diğerleri sayılabilir.

Aşağıdaki doz bilimsel Araştırma, çalışılmıştır; Moût BY; Premenstrüel sendrom (PMS) için: vitamin ve mineral (Sillix Donna Giuliani) ile birlikte özel bir bira mayası hazırlama kullanılmıştır.

Referanslar

Anderson, krom R. A. Beslenme rolü. Sci Toplam Environ. 198; 17 (1): 13-29.

Babu, S. ve Srikantia, bazı gıdalar folat S. G. Durumu. Am.J Clin.Nutr. 197; 29 (4): 376-379.

Bahijiri, S.M., Mira, S.A., Müftü, A.M. ve Ajabnoor, M.A. tip 2 diyabetli kişilerde inorganik krom ve glukoz toleransı üzerinde bira mayası takviyesi, serum lipidleri ve ilaç dozaj etkileri. Saudi.Med.J. 200; 21 (9): 831-837.

Bahijri, S.M. ve Müftü, tip 2 diyabet ve idrar krom yanıt olan kişilerde krom A.M. yararlı etkileri durumunun olası göstergesi olarak yükün glukoz. Biol.Trace Elem.Res. 200; 85 (2): 97-109.

Dorant, E., van den Brandt, P.A., HAMSTRA, A.M., Feenstra, M.H. ve Bausch-Goldbohm, R.A. [Hollanda gıda takviyeleri kullanılması]. Ned.Tijdschr.Geneeskd. 1-12-199; 135 (2): 68-73.

Elias, A. N., Grossman, M.K., ve Valenta periferik insülin duyarlılığının değerlendirilmesinde yapay p hücre (ABC) ve L.J. Kullanımı: diyabetik hastalarda krom takviyesinin etkisi. Gen.Pharmacol. 198; 15 (6): 535-539.

Elwood, J.C., Nash, D.T. ve Streeten insan serum lipidleri üzerindeki yüksek krom bira mayası D.H. etkisi. J.Am.Coll.Nutr. 198; 1 (3): 263-274.

Enache-ANGOULVANT, A. ve Hennequin, C. İnvaziv Saccharomyces enfeksiyonu: Kapsamlı bir yorum. Clin.Infect.Dis. 12-1-200; 41 (11): 1559-1568.

Ghoneum, M., Gollapudi, Saccharomyces cerevisiae, ekmek mayası, in vitro, göğüs kanseri hücrelerinin apoptoz S. indüksiyonu. Anticancer Res. 200; 24 (3a): 1455-1463.

Ghoneum, M. Hamilton, J., ve Brown, J. ve Gollapudi, G. İnsan skuamöz hücre dil kanseri ve kolon, in vitro olarak, Saccharomyces cerevisiae, ekmek mayası fagositoz takiben apoptoz maruz kalır. Anticancer Res. 200; 25 (Şekil 2A): 981-989.

Guillot, M. Ayrıca, A., Leveque, C, Garabedian, M., Grimberg, R. ve Lenoir G. [D vitamini eksojen alımının bir kaynağı: bira mayası (Saccharomyces cerevisiae)]. Arch.Fr.Pediatr. 198; 41 (4): 295.

Hayter, J. Eser elementler: hemşirelik etkileri. J Adv.Nurs. 198; 5 (1): 91-101.

Jeffery, J. and Wood, I. Fruktoz-6-fosfat glikoz-6-fosfat dehidrojenaz için bir substrat değildir. J Exp.Zool. 198; 239 (1): 131-132.

Jensen, D. P. ve Smith, bira mayası yenmesi sekonder bilinmeyen D. L. Ateş. Arch.Intern.Med. 197; 136 (3): 332-333.

Kimura, K. [karbonhidrat metabolizmasının bozukluğu temel eser elementler Rolü]. Nippon Rinsho 199; 54 (1): 79-84.

Kortekangas-Savolainen, O., Lammintausta, K., ve Kalimo, erişkin atopik içinde bira mayası (Saccharomyces cerevisiae) K. Deri prick testi reaksiyonları dermatit hastalarının. Alerji 199; 48 (3): 147-150.

Li, Çin yetişkinlerde glikoz toleransı ve serum lipitleri üzerindeki bira mayası Y. C. etkileri. Biol.Trace Elem.Res. 199; 41 (3): 341-347.

Liu, V.J. Morris, krom durumunun bir göstergesi olarak J.S. Bağıl krom yanıtı. Am.J Clin.Nutr. 197; 31 (6): 972-976.

Crohn hastalığında Saccharomyces cerevisiae (Baker ve bira mayası) Candida albicans seçilen soyların McKenzie, H., Main, J. Pennington, C.R. ve Parratt, D. Antikor. 199 Gut; 31 (5): 536-538.

Muramatsu, T., Marutaka, M., Matsumi, A., Watanabe, N., ve Murakami, K. [bira mayası neden eozinofilik gastroenterit olgusu]. Nippon Shokakibyo Gakkai Zasshi 200; 99 (7): 808-813.

Atopik dermatit olan hastalarda Saccharomyces cerevisiae yüzey glikoprotein gp200 karşı Nenoff, P., Muller, B., Sander, U., Kunze, G., Broker, M., ve Haustein, U. F. IgG ve IgE immün yanıt. Mycopathologia 200; 152 (1): 15-21.

Nichols, G. R. Davis, G. J., ve Corey, Baron gölgesinde T. S.: nedeniyle Munchausen sendromu ani ölüm. Am.J 199 Emerg.Med; 8 (3): 216-219.

Offenbacher, yaşlılarda E. G. Krom. Biol.Trace Elem.Res. 199; 32: 123-131.

Rolls, R. Bira mayası ve diyabet. Br.Med.J. 4-2-197; (6065) 1: 905.

Roth-Maier, D. A., Kettler, S. I. ve Kirchgessner, farklı gıda kaynaklarından B6 vitamininin M. Durumu. Int J Food Sci Nutr. 200; 53 (2): 171-179.

Schrauzer, G. N. ve de, ruh hali üzerinde beslenme lityum desteğinin Vroey E. Etkileri. eski uyuşturucu kullanıcıları ile bir plasebo kontrollü bir çalışma. Biol.Trace Elem.Res. 199; 40 (1): 89-101.

Smith, enfeksiyon nedeni olarak D. L. Bira mayası. Clin.Infect.Dis. 199; 22 (1): 201.

Subbiah, M.T. ve Abplanalp W. Ergosterol (Baker ve bira mayası ekstrelerinin büyük sterol), in vitro olarak insan meme kanseri hücrelerinin büyümesini ve oksidasyon ürünlerinin potansiyel rolünü inhibe eder. Int.J.Vitam.Nutr.Res. 200; 73 (1): 19-23.

Walker, J. I., Davidson, J., ve Zung, MAO inhibitörü tedavisi ile W. W. Hasta uyumu. J Clin.Psychiatry 198; 45 (7 Bölüm 2): 78-80.

Yamamura, M. ve Valdimarsson, tahlil opsonin H. yeni bir yarı-kantitatif radyometrik. Alternatif yolun kapasitesini opsonizasyon Seçici ölçümü. Immunology 197; 34 (4): 689-694.

Crohn diseaseâ € in Alic M. Ekmek mayası “sizi öldürebilir? Am J Gastroenterol 199; 1711: 94.

Borriello SP Hammes WP, Holzapfel, W et al. lactobacilli veya bifidobakteriyi ihtiva probiyotiklerin güvenliği. Clin Infect Dis 200; 36: 775-80.

Fachinetti F Nappi RE sances MG ve diğ. Premenstrüel sendrom üzerinde bir maya-tabanlı diyet takviyesi Etkileri. Bir çift kör, plasebo-kontrollü bir çalışma. Gynecol Obstet 199 Invest; 43: 120-4.

Damgasını, MA, Reynolds TH DeSouza, CA ve diğ. krom ve kas gücü ve vücut kompozisyonu üzerine dirençli eğitimin etkileri. Med Sci Sports Exerc 199; 28: 139-44.

HENNEQUIN C Thierry Richard GF, ve diğerleri. Saccharomyces cerevisiae suşları belirlenmesi için yeni bir araç olarak Mikrosatellit yazarak. J Clin Microbial 200; 39: 551-9.

Kovacs DJ Berk T. Tekrarlayan Clostridium difficile ile ilişkili diyare ve antibiyotik tedavisi ile kombinasyon halinde cerevisiae Saccharomyces (ekmek mayası) ile tedavi kolit. Bir olgu sunumu. J Am Kurulu Fam Pract 200; 13: 138-40.

Marteau P, probiyotikler ve prebiyotikler ve Seksik P. Tolerans. J. Clin Gastroenterol 200; 38: S67-9.

diyabet için Mineraller. Eczacının Letter / Hekimin Mektubu 200; 16 (2): 160.212.

Moyad MA Robinson LE Zawada ET Jr., ve ark. soğuk algınlığı / grip belirtileri üzerinde modifiye maya takviyesi Etkileri. Urol Nurs 200; 28: 50-5.

Munoz P Bouza E Cuenca-Estrella M, et al. Saccharomyces cerevisiae fungemi: yükselen bir bulaşıcı bir hastalık. Clin Infect Dis 200; 40: 1625-1634.

Rabinowitz MB, Gonick HC, Levin SR, Davidson MB. Diyabetik erkeklerde karbonhidrat ve lipid metabolizması üzerine krom ve maya takviyeleri Etkileri. Diabetes Care 198; 6: 319-27.

Saner G Yuzbasiyan V Ra- O, et al. krom metabolizması ve Turner sendromu hastalarında krom takviyesi etkisi değişiklikler. Am J Clin Nutr 198; 38: 574-8.

Schrauzer GN. Lityum: oluşum, diyetler, beslenme zorunluluk. J. Am Coll Nutr 200; 21: 14-21 ..

Sınai Y Kaplun bir Hai-Y, bira mayası, oral yolla, enfeksiyon hastalıklarına direnç Halperin B. geliştirilmesi. Immun 197 bulaştırmak; 9: 781-7.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon