Biyolojik statin

Biyo-statin için kullanır

Terapötik Sınıf: Antifungal

Kimyasal Sınıf: Polien

Nistatin sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilaç, belli bir kullanım için pazarlama için onaylandıktan sonra, diğer tıbbi problemler için de yararlı olduğunu gösterebilir. Bu kullanım ürün etiketlemesine dahil edilmemesine rağmen, aşağıdaki tıbbi duruma sahip belirli hastalarda nistatin kullanılır

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bu ilaç çocuklarda test edilmiştir ve çocuklarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya sorunlara neden olduğu bildirilmemiştir. Bununla birlikte, 5 yaşına kadar olan çocuklar pastilleri (pastiller) veya tabletleri güvenle kullanamayacak kadar genç olabildiği için, oral yoldan süspansiyon dozaj formu bu yaş grubu için en iyisidir.

Bio-Statini Kullanmadan Önce

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda oral nistatin kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, nistatin içeren bir takım ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Bio-Statin için özel olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Nistatin’in kuru toz şeklini alan hastalar için

Nistatinin pastil şeklini alan hastalar için

Nistatin’in oral sıvı şeklini alan hastalar için

Dolu veya parsiyel protezleri olan hastalar, protez mantarları ortadan kaldırmak için oral süspansiyon için nişatinle gece boyunca ıslatmaya ihtiyaç duyabilirler. Nadiren mantarları yok etmediğinde yeni protezlerin yapılması gerekebilir.

Enfeksiyonunuzun tamamen temizlenmesine yardımcı olmak için, durumunuz iyileşmiş olsa dahi, bu ilacı tam zamanlı tedavi için kullanmaya devam edin. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Pastil (pastil) şeklini buzdolabında saklayın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Nistatin’in Doğru Kullanımı

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Gastrointestinal Candidiazis nistatin, Mikostatin, Nilstat

Oral Kelebek flukonazol, nistatin, klotrimazol, Diflucan, Asidofilus, mikonazol, laktobasilus asidofilus, itrakonazol, amfoterisin b, Amfosin, Sporanox

Bio-Statin Yan Etkileri

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Bio-Statin destek grubuna katılın.

Bio-statin (nistatin)