Biyopsi: tipleri, ne bekliyoruz, ve kullanımları

Biyopsi için vücuttan alınan bir doku örneği daha yakından incelemektir. vücut normal değil bir ilk test dokusunun bir alanı önerdiğinde Bir doktor biyopsi tavsiye etmelidir.

İnsidans ve Mortalit; 2014 yılında yeni vaka ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yumuşak doku sarkomu ölümleri Tahmini: [1; Yeni olgular: 12020; Ölümler: 4740; Yumuşak doku sarkomlar ekstremitelerde (% 50), gövde ve retroperitonda (% 40), ya da baş ve boyun (% 10) mezodermal dokuların herhangi meydana malign tümörlerdir. bildirilen uluslararası insidans oranları 1.8 yılda 100.000’de 5 arasında değişmektedir [2.; Risk Faktörleri ve Genetik Faktör; sporadik yumuşak doku sarkomu riski …

Biyopsiler en sık kanser aramak için yapılır. Ama biyopsiler birçok diğer koşullar belirlemenize yardımcı olabilir.

biyopsi cevap yardımcı olabilecek önemli bir tıbbi sorun olduğunda biyopsi önerilebilir. Burada sadece birkaç örnek

Bazı durumlarda, normal görünümlü bir doku biyopsisi yapılabilir. Bu nakledilen organın kanser yayılması veya reddi için kontrol yardımcı olabilir.

Çoğu durumda, bir biyopsi bir sorunu teşhis etmek ya da en iyi tedavi seçeneği belirlemeye yardımcı olmak için yapılır.

biyopsi birçok farklı türü vardır. Neredeyse hepsi doku küçük bir miktar kaldırmak için keskin bir araç kullanarak içerir. biyopsi deri ya da diğer hassas alan üzerinde olacaksa, uyuşturucu ilaç ilk olarak uygulanır.

İşte biyopsiler bazı türleri vardır